Pastrňák vyšel naprázdno, Zacha má asistenci. Boston prohrál v Tampě

David Pastrňák tentokrát vyšel naprázdno a hokejisté Bostonu ve středečním duelu NHL podlehli Tampě 1:3. U jediného gólu Bruins si připsal asistenci Pavel Zacha. Český útočník tak nasbíral v soutěži podruhé 50 bodů (18+32). Ve zbývajícím utkání středečního programu zvítězila Ottawa 6:2 v Buffalu. Kanadský klub položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou ovládl 5:0.

Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák ujíždí bránícímu hráči Tampy Brandonu Hagelovi.

Tampu Bay dostal v jedenácté minutě do vedení Mitchell Chaffee. Boston odpověděl ještě v první třetině. Zacha získal puk u zadního mantinelu, rychle jej přistrčil bekhendem pod sebe a Danton Heinen vyrovnal střelou z prostoru před brankou.

Zacha tak i ve druhé sezoně v Bostonu překonal hranici padesáti bodů a je v soutěži třetím nejproduktivějším českým hráčem za spoluhráčem Davidem Pastrňákem (45+56) a Martinem Nečasem (22+29) z Caroliny. Brněnský rodák může v posledních osmi zápasech ještě atakovat výkon z minulého ročníku (57 bodů za 21 branek a 36 přihrávek).

Zápas rozhodl Brayden Point, který ve 26. minutě obkroužil branku a zasunul kotouč u pravé tyčky do branky. Výhru pojistil Nikita Kučerov při hře hostů bez gólmana. Ruský útočník se 124. bodem (42+82) osamostatnil v produktivitě soutěže od Nathana MacKinnona z Colorada. Tampa Bay získala v posledních osmi zápasech 15 z 16 možných bodů. Boston, který o den dříve porazil Floridu, nevyužil možnost vrátit se do čela NHL.

Ottawa vedla už v deváté minutě o čtyři góly a vyhnala na střídačku brankáře Ukko-Pekku Luukkonena. Buffalo zkorigovalo skóre v prostřední části dvěma trefami. Poslední slovo měl v 57. minutě Shane Pinto, který při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru a za svůj výkon (1+3) byl zvolen první hvězdou zápasu.

Buffalo - Ottawa 2:6 (0:5, 2:0, 0:1)
Branky: 23. Peterka, 34. Clifton - 3. Zub, 5. Katchouk, 7. Batherson, 9. Chychrun, 20. B. Tkachuk, 57. Pinto. Střely na branku: 36:42. Diváci: 14.583. Hvězdy zápasu: 1. Pinto, 2. Katchouk, 3. Korpisalo (všichni Ottawa).
Tampa Bay - Boston 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Chaffee, 27. Point, 60. Kučerov - 18. Heinen (ZACHA). Střely na branku: 31:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Chaffee, 3. Point (všichni Tampa Bay).