Produktivitu NHL vede McDavid o 16 bodů, Pastrňák je třetí

Kanadský hokejový útočník Connor McDavid z Edmontonu vede produktivitu NHL o 16 bodů před německým spoluhráčem Leonem Draisaitlem. Český kanonýr David Pastrňák z Bostonu je třetí a na vedoucího McDavida ztrácí 20 bodů. Mezi střelci je Pastrňák s 37 góly druhý a za lídrem McDavidem zaostává o tři branky.

Pavel Zacha a David Pastrňák se radují z branky, ilustrační foto.

McDavid útočí na třetí zisk Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování za sebou a celkově pátý v kariéře. Ve 49 zápasech zaznamenal 89 bodů za 40 gólů a 49 asistencí. Draisaitl má na kontě ze 47 utkání 28 branek a 45 přihrávek.

Pastrňák nasbíral 69 bodů ve 47 zápasech. Tomáši Hertlovi ze San Jose, který ve 47 duelech nasbíral 43 bodů (14+29), patří v kanadském bodování 55. místo. Martin Nečas na 61. pozici zaznamenal v 47 zápasech 42 bodů (19+23).

Brankáři:
PAVEL FRANCOUZ (Colorado) odchytal v 13 zápasech 778:13 minut, inkasoval 32 branek, má průměr 2,47 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 92 procent a jednou udržel čisté konto.
VÍTEK VANĚČEK (New Jersey) odchytal v 31 zápasech 1695:09 minut, inkasoval 65 branek, má průměr 2,30 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,6 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
LUKÁŠ DOSTÁL (Anaheim) odchytal v sedmi zápasech 390:36 minut, inkasoval 23 branek, má průměr 3,53 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,9 procenta.
DAVID RITTICH (Winnipeg) odchytal v 12 zápasech 708:50 minut, inkasoval 31 branek, má průměr 2,62 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,8 procenta.
DANIEL VLADAŘ (Calgary) odchytal v 18 zápasech 1046:16 minut, inkasoval 48 branek, má průměr 2,75 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,4 procenta.
KAREL VEJMELKA (Arizona) odchytal v 34 zápasech 2026:31 minut, inkasoval 111 branek, má průměr 3,29 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,4 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
PETR MRÁZEK (Chicago) odchytal v 20 zápasech 1111:12 minut, inkasoval 72 branek, má průměr 3,89 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,8 procenta.