Rasmussen z Detroitu dostal v NHL po faulu na Krejčího trest na dva zápasy.

Hokejistům Detroitu bude v NHL dva zápasy chybět útočník Michael Rasmussen. Vedení zámořské ligy ho potrestalo za faul vysokou holí na českého centra Davida Krejčího z Bostonu.

Hokejista Michael Rasmussen na archivním snímku

Rasmussen fauloval Krejčího v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, který Bruins vyhráli 5:1. Český reprezentant utkání kvůli zranění nedohrál, Rasmussen za zákrok dostal dvě minuty.

O dodatečném trestu rozhodla disciplinární komise. "Nešlo o zákeřný zákrok s úmyslem zranit Krejčího, ale byl nebezpečný a k dodatečnému trestu jsme sáhli také kvůli jeho síle a místu, kam soupeře zasáhl," uvedla komise.

Pro Rasmussena jde o první disciplinární postih v NHL, přijde kvůli němu o duely s Minnesotou a Buffalem. Třiadvacetiletý Kanaďan v deseti dosavadních zápasech tohoto ročníku dal jeden gól a na čtyři přihrál.