Nashville - Los Angeles 2:4Rittich v Nashvillu vychytal výhru Kings, Ottawa s Kubalíkem porazila Detroit

Český hokejový gólman David Rittich se v duelu s Nasvillem rozhodně nenudil. Domácí Predators na něho vyslali hned 41 střel, za svá záda propustil rodák z Jihlavy pouze dvě a s úspěšností zákroků přes 95 % dovedl svůj tým k výhře 4:2, zároveň byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Ottawa s Dominikem Kubalíkem porazila Detroit 3:2 v prodloužení a zvítězila podruhé za sebou. Z výhry 3:2 v prodloužení se radoval také Anaheim, jenž i díky pozdnímu vyrovnávacímu gólu zdolal hokejisty San Jose. V poraženém týmu vyšel po pěti zápasech bodově naprázdno obránce Jan Rutta.

Český hokejový brankář ve službách Los Angeles Kings David Rittich

Rittich se vrátil do Nashvillu, kde strávil sezonu 2021/2022, a v souboji se svými bývalými spoluhráči odchytal výborný zápas. Inkasoval dvě branky ze 41 střeleckých pokusů a dovedl Kings k první výhře po čtyřech zápasech.

Český brankář držel až do 46. minuty čisté konto. V závěrečné části nestačil na pokusy Filipa Forsberga a Phillipa Tomasina, víc ale Nashvillu v místy drtivém tlaku nedovolil a dovedl Kings k důležité výhře. Zápas zakončil s úspěšností přesahující 95 procent a poosmé z 11 zápasů, do kterých v aktuální sezoně zasáhl, inkasoval méně než tři góly.

Kings ukončili čekání na výhru v pravý čas. Nashvillu v souboji týmů bojujících o elitní osmičku Západní konference odskočili na rozdíl dvou bodů.

Důležité vítězství Kings řídil Alex Turcotte. Dvaadvacetiletý centr ve druhé třetině vstřelil první gól v NHL a ve třetím dějství přidal asistenci u vítězné trefy Trevora Lewise. „Jsem nadšený, že se mi podařilo konečně skórovat. Je to pro mě velká úleva,“ líčil pátý hráč draftu z roku 2019, jenž se prvních bodů v NHL dočkal ve čtrnáctém zápase.

Ottawa zvládla druhé prodloužení za sebou a na Východě se odlepila ode dna tabulky. Výhru Senators na ledě Detroitu v 63. minutě vystřelil Shane Pinto. Kubalík naskočil ve čtvrté útočné formaci a za bezmála 11 minut zaznamenal jeden záporný bod ve statistice plus minus.

Ottawa zvládla druhé prodloužení za sebou a na Východě se odlepila ode dna tabulky. Výhru Senators na ledě Detroitu zajistil Shane Pinto. Hosté kontrolovali puk po celé prodloužení a v čase 62:05 přišla odměna.

„Když soupeři nepůjčíte puk celé prodloužení, je tu dobrá šance, že se vám podaří skórovat. Několikrát jsme s pukem radši vyjeli z útočného pásma a vyčkali jsme na správný okamžik. Myslím, že jsme odvedli výbornou práci,“ uvedl Pinto.

Detroit bodoval v jedenáctém z lednových 13 zápasů a s bilancí devíti výher, dvou proher v prodloužení a dvou porážek v základní hrací době se posunul na sedmé místo tabulky Východní konference. Deseti góly Red Wings k výborné lednové bilanci pomohl Dylan Larkin.

Kubalík naskočil ve čtvrté útočné formaci Ottawy a za bezmála 11 minut zaznamenal jeden záporný bod ve statistice plus/minus.

San Jose na ledě Anaheimu minutu před koncem základní hrací doby přišlo o vedení 2:1 a prohrálo 2:3 v prodloužení. Výhru Ducks vystřelil v 65. minutě Frank Vatrano, český bek Radko Gudas se neprosadil.

NHL:
Detroit–Ottawa 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Sprong, 52. Larkin – 24. Kastelic, 35. B. Tkachuk, 63. Pinto. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Pinto (Ottawa), 2. Larkin (Detroit), 3. B. Tkachuk (Ottawa).
Nashville–Los Angeles 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 46. F. Forsberg, 57. Tomasino – 9. Grundström, 26. Turcotte, 54. Lewis, 59. Fiala. Střely na branku: 41:24. DAVID RITTICH odchytal za Los Angeles 59:45 minuty, inkasoval dva góly z 41 střel a úspěšnost zákroků měl 95,1 procenta. Diváci: 17 453. Hvězdy zápasu: 1. Turcotte, 2. RITTICH (oba Los Angeles), 3. F. Forsberg (Nashville).
Anaheim–San Jose 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 3. Lundeström, 59. Terry, 65. Vatrano – 7. Duclair, 38. M. Vlasic. Střely na branku: 34:28. Diváci: 15 654. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Terry, 3. Lundeström (všichni Anaheim).