Pittsburgh - Ottawa 5:2Simon krásnou akcí přispěl k výhře

Pittsburgh

Hokejisté Pittsburghu uzavřeli rok 2019 výhrou 5:2 nad Ottawou, k čemuž přispěl gólem po krásné akci Dominik Simon. Český forvard odehrál necelých dvanáct minut, všechen čas strávil na ledě při hře v plném počtu, připsal si tři střely a jeden hit.

Dominik Simon (12) slaví gól s Patricem Hornqvistem (72).

Probíhala dvanáctá minuta první třetiny, Tučňáci tou dobou vedli 1:0 díky povedené střele zápěstím Jevgenije Malkina. Dominik Simon převzal odražený kotouč ve vlastní obranné třetině, nahrál až k soupeřově útočnému pásmu Josephu Blandisimu, ten z těžké pozice dokázal parádním pasem vrátit puk Simonovi, jenž vzápětí překonal Marcuse Hogberga náročným bekhendovým zakončením.

Jinak to byl především večer Jevgenije Malkina, který svým druhým gólem v zápase zvyšoval na 3:1. Za hosty se dvakrát trefil Nick Paul, pro něhož se jednalo o devátý a desátý gól v NHL.

V poslední dvacetiminutovce upravil skóre na konečných 5:2 Jake Guentzel, jemuž nahrával před odkrytou bránu Malkin.

Pro Tučňáky však je nepříjemné, že Guentzel bezprostředně po své trefě vrazil do zadního hrazení a kvůli následnému zranění pravé ruky či ramene duel nedohrál.

Svěřenci Mikea Sullivana prožívají úspěšné období, když proti Senátorům slaví už třetí výhru v řadě a sedmou z posledních osmi klání. 24 zákroky jim pomohl gólman Tristan Jarry, jenž vyhrál už v šestém startu za sebou.

Výsledek NHL
Pittsburgh - Ottawa 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 1. a 27. Malkin, 12. Simon, 37. Hörnqvist, 47. Guentzel - 25. a 36. N. Paul. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Guentzel, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).