Washington - Pittsburgh 3:4Simon pomohl skolit lídra NHL!

Popadesáté změřili síly v NHL hvězdní útočníci Sidney Crosby a Alexandr Ovečkin, lepší náladu měl po jubilejním souboji nakonec kapitán Pittsburghu. I díky jedné trefě českého forvarda Dominika Simona zvítězili Penguins na ledě Washingtonu 4:3. Na brankách poraženého lídra soutěže se asistencemi podíleli Jakub Vrána a Radko Gudas.

Český útočník Dominik Simon přijímá u střídačky gratulace od spoluhráčů z Pittsburghu poté, co vstřelil gól v utkání NHL proti Washingtonu.

Pětadvacetiletý Simon se prosadil ve 32. minutě, kdy se před brankou zmocnil puku po střele svého centra Sidneyho Crosbyho a bekhendem zvýšil na 3:1. Byl to jeho sedmý gól v této sezoně NHL. Washington se ještě dvakrát přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale nakonec vyšel podruhé za sebou doma bodově naprázdno, což se mu naposledy stalo loni v lednu.

V domácím dresu dvakrát skóroval dánský útočník Lars Eller, ale hvězdou duelu byl vyhlášen gólman Pittsburghu Matt Murray. Ten podpořil výhru Penguins 29 zákroky včetně zlikvidovaného Vránova nájezdu ve druhé třetině. Nepřekonal ho ani domácí kanonýr  Ovečkin, jenž zůstává v tabulce střelců soutěže druhý o gól za Davidem Pastrňákem z Bostonu.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Washington - Pittsburgh 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 11. a 58. Eller (na druhou Gudas), 46. Kuzněcov (Vrána) - 12. Lafferty, 13. Hörnqvist, 32. Simon, 58. B. Tanev. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Murray (Pittsburgh), 2. Eller (Washington), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).
Carolina - Vancouver 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. Niederreiter, 26. Aho, 46. Svečnikov, rozhodující sam. nájezd Williams - 5. a 50. E. Pettersson, 35. T. Myers. Střely na branku: 32:35. Diváci: 15 767. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Aho, 3. Foegele (všichni Carolina).
Montreal - Columbus 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 30. Tatar, 56. Domi, 59. S. Weber - 24. a 38. Dubois, 13. Gavrikov, 59. Nyquist. Střely na branku: 30:27. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Jones (oba Columbus), 3. Tatar (Montreal).