Toronto - Minnesota 2:1 PPSkvělý Kämpf přispěl klíčovým gólem k výhře Toronta, skóroval také Nečas

David Kämpf pomohl v NHL hokejistům Toronta šestým gólem sezony k výhře 2:1 v prodloužení nad Minnesotou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Skóroval také Martin Nečas, který se podílel jednou trefou na vítězství Caroliny 4:0 nad Ottawou. David Rittich se dostal od začátku třetí třetiny do brankoviště Winnipegu, jenž doma podlehl Coloradu 1:5, a z deseti střel neinkasoval.

Český útočník David Kämpf oslavuje svůj gól proti Minnesotě se spoluhráči z Toronta.

Brandon Duhaime dostal Minnesotu ve 13. minutě do vedení, ale ještě v úvodní třetině vyrovnal Kämpf. Český útočník si sjel před branku na přihrávku Williama Nylandera od zadního mantinelu a střelou bez přípravy překonal Filipa Gustavssona.

Další gól padl až v prodloužení, rozhodl ho individuální akcí Nylander. Švédský útočník obral v útočném pásmu u mantinelu o puk Fredericka Gaudreaua, kličkou oklamal Matta Boldyho a z hranice brankoviště ukončil zápas.

"Spousta našich útočníků umí odebrat soupeři puk, ale Willie je v tomhle jedním z nejlepších hráčů v lize. Když ho máte za zády, nikdy nemůžete být v klidu a ten manévr, kterým se dostal k brance, byl neuvěřitelný," uvedl obránce Mark Giordano, který zastavil v zápase svým tělem tři střely a vyrovnal rekord NHL Krise Russella v počtu zblokovaných puků (2044).

"Nikdo nemá rád, když je na ledě při inkasovaném gólu a musí vytahovat puk z branky. Snažíte se tomu všelijak zabránit. Věřím, že ještě jeden blok ve zbytku sezony přidám," doplnil Giordano.

Carolina, která vyhrála popáté v řadě, vedla brankami Brenta Burnse a Setha Jarvise už v sedmé minutě 2:0. Náskok zvýšil ve třetí třetině Nečas, poté co se prosadil střelou z levého kruhu pod horní tyč. Vítězství zpečetil Brady Skjei při risku Ottawy bez gólmana. Hlavním strůjcem úspěchu byl brankář Antti Raanta, neboť zastavil všech 32 střel a připsal si třetí nulu v sezoně.

"Zápas jsme ztratili v první třetině. V další dvou jsme tlačili a udělali vše, co bylo v našich silách. Ale mají dobrý tým, už si výhru nenechali vzít," řekl trenér Ottawy D.J. Smith. Jeho svěřenci nevyzráli na Raantu, s nímž v brance získala Carolina v posledních dvanácti zápasech 23 z 24 možných bodů.

Rittich nahradil Connora Hellebuycka, který pustil první čtyři góly v úvodních jedenácti minutách a celkově inkasoval pětkrát z 26 střel. Colorado vedlo po 19 sekundách trefou Nathana MacKinnona. Domácí Mason Appleton sice brzy vyrovnal, ale obhájce Stanleyova poháru třígólovou smrští odskočil na 4:1. Postupně se prosadili Mikko Rantanen, J.T. Compher a Bowen Byram. Výhru pojistil ve 32. minutě Matt Nieto.

"Naši nejlepší hráči nás od začátku táhli k vítězství a to se přeneslo i na ostatní po celý zbytek zápasu," uvedl trenér Colorada Jared Bednar. MacKinnon pošesté v řadě zaznamenal v utkání alespoň dva body a Rantanen je prvním hokejistou Avalanche od sezony 2002/03 s třiceti góly v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Před dvaceti lety se stejný kousek povedl Milanu Hejdukovi.

Jednačtyřicetiletý gólman Craig Anderson se blýskl 53 zákroky při výhře Buffala 3:1 na ledě Floridy. O čisté konto jej připravil Verhaeghe, když snížil ve 49. minutě na 1:2. Na gól mu přihrál Anthony Duclair, který nastoupil k prvním zápasu sezony po operaci achilovky. K výhře nasměrovali Sabres dvěma góly Jeff Skinner a třemi přihrávkami Tage Thompson.

Buffalo se výhrou posunulo do postupové osmičky ve Východní konferenci. Stejně bodů má ale devátý Detroit i desátá Florida. Jen o bod zpět je Pittsburgh a o dva Washington.

Výsledky NHL
Carolina - Ottawa 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 4. Burns, 7. Jarvis, 53. Nečas, 57. Skjei. Střely na branku: 30:32. Diváci:18.788. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. A. Svečnikov, 3. Jarvis (všichni Carolina).
Florida - Buffalo 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 49. Verhaeghe - 24. a 51. Skinner, 29. Tuch. Střely na branku: 54:35. Diváci: 18.075. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Skinner, 3. Tage Thompson (všichni Buffalo).
Philadelphia - Montreal 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky: 41. Tippett, 59. Provorov - 18. Savard, 20. Tierney, 28. Suzuki, 47. Ylönen, 53. J. Anderson. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.661. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Ylönen, 3. Allen (všichni Montreal).
Toronto - Minnesota 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 17. Kämpf, 62. W. Nylander - 13. Duhaime. Střely na branku: 24:25. Diváci: 18.575. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Giordano, 3. Kämpf (všichni Toronto).
NY Islanders - Los Angeles 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 37. Dobson, 56. Pelech - 27. Danault, 29. Kalijev, 33. Vilardi. Střely na branku: 18:28. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. Danault, 3. Kalijev (všichni Los Angeles).
Winnipeg - Colorado 1:5 (1:4, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Appleton - 1. MacKinnon, 5. Rantanen, 8. Compher, 11. Byram, 31. Nieto. Střely na branku: 27:36. David Rittich odchytal za Winnipeg dvacet minut a z deseti střel neinkasoval. Diváci: 14.157. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Rantanen (oba Colorado), 3. Wheeler (Winnipeg).