Trenéři Granato z Buffala a Keefe z Toronta dostali v NHL pokuty za protesty, zaplatí přes půl milionu

Trenéři Don Granato z Buffala a Sheldon Keefe z Toronta dostali od vedení NHL pokuty 25 000 dolarů (586 tisíc korun) za chování k rozhodčím. Oba kouči se provinili v úterních zápasech.

Trenér Toronta Sheldon Keefe bude muset zaplatit vysokou pokutu

Granato si ve třetí třetině utkání na ledě Floridy, které Buffalo prohrálo 2:3, stěžoval na vyloučení svého hráče. Lavička Sabres za jeho protesty dostala menší trest.

Keefe byl vyloučen v závěrečných minutách utkání proti Vegas, kteří Toronto porazili 6:2 a po sedmi zápasech ukončili jeho vítěznou sérii. Také kouč Maple Leafs protestoval proti vyloučení svého svěřence, a to krátce poté, co jeho tým snížil na 2:4.

V aktuální sezoně dostal dosud z trenérů pokutu jen kouč Anaheimu Greg Cronin, jenž musel v říjnu také za protesty zaplatit 25 000 dolarů.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.