Arizona - Anaheim 0:5Vejmelka se v NHL červenal, z branky ho vyhnal kuriózní gól

Brankář Karel Vejmelka je v NHL často oporou Arizony. Zápas s Anaheimem se ale proměnil v jeho noční můru. Z ledu se totiž pakoval už po necelých deseti minutách, kdy inkasoval tři góly. Nevedlo se ani jeho českému náhradníkovi Josefu Kořenářovi. Ten inkasoval ve zbytku duelu dvě branky a Arizona prohrála vysoko 0:5. Obránce vítězů Andrej Šustr si připsal jednu asistenci.

Centr hokejového týmu Anaheim Ducks Gerry Mayhew (26) slaví, v pozadí je překonaný český brankář Arizony Coyotes Karel Vejmelka. V utkání inkasoval třikrát během prvních deseti minut a spěchal na střídačku.

Vejmelka, který zastavil v utkání šest střel, přepustil své místo Kořenářovi podruhé z posledních tří startů. Poprvé jej překonal Isaac Lundeström střelou pod vyrážečku z rychlého protiútoku, který založil Šustr. Český obránce, jehož získal Anaheim na začátku března z listiny volných hráčů, bodoval v novém působišti poprvé a podruhé v sezoně, kterou začal v Tampě Bay. Šustr si oba body (1+1) připsal právě proti Coyotes.

Vejmelka neměl čisté svědomí u druhého gólu: střelu Geralda Mayhewa zpoza pravého kruhu dobře viděl, ale puk mu škrtl o lapačku a zapadl do branky. U třetí trefy se nestačil přemístit proti fintě Trevore Zegrase. Útočník Anaheimu nabral za brankou puk na čepel a rychlým manévrem jej poslal u pravé tyčky do sítě.

Vejmelka poté přenechal své místo Kořenářovi, který chytil 26 střel a inkasoval jen z hole Cama Fowlera a Lundeströma. Anaheim tak rázným způsobem ukončil sérii jedenácti proher.

Hokejisté Tampy Bay pokračují ve vítězné sérii. Do úspěšného konce dovedlu ve slavné zámořské lize už čtvrtý zápas v řadě. Tentokrát na domácím ledě vyhráli nad Chicagem 5:2. Čeští hráči Jan Rutta a Ondřej Palát se však bodově neprosadili, stejně jako Dominik Kubalík v dresu poražených.

Za stavu 4:2 se hosté pokusili zápas zdramatizovat a odvolali gólmana. Devatenáct sekund před závěrečnou sirénou je ale za risk potrestal Brandon Hagel. Vyhozený puk se od zadního mantinelu odrazil před prázdnou klec a Kanaďan pohodlně pečetil skóre.

Detroit v sestavě s Filipem Zadinou, jeho jmenovcem Hronkem a Jakubem Vránou podlehl Ottawě 2:5. Oba góly Detroitu vstřelil Lucas Raymond, který upravil skóre na 1:1 a v 54. minutě na 2:4. Ve druhém případě těžil z přehledu Hronka, který v levém kruhu naznačil střelu a poté mu přihrál před prázdnou branku.

Poslední slovo měl Mathieu Joseph, který při power play domácích zkompletoval hattrick. Útočník Ottawy vstřelil všechny tři branky v poslední třetině a zpříjemnil tak debut v NHL brankáři Madsi Sogaardovi, který kryl 27 z 29 střel.

Edmonton doma skvěle rozehrál partii proti St. Louis, když po první dvacetiminutovce vedl 4:1 a nejspíš nikdo z Olejářů nepřemýšlel o tom, že by duel neměl skončit jejich vítězstvím. Hráči Oilers se nakonec skutečně radovali, výhru však nakonec museli vybojovat až v prodloužení. Výhru Edmontonu trefil hvězdný Connor McDavid, pro nějž šlo o druhý přesný zásah v utkání. Přihrávkou mu vítězný gól připravil Němec Leon Draisaitl.

Výsledky zápasů NHL:
Buffalo - Nashville 4:3 (3:3, 1:0, 0:0)
Branky: 7. a 14. Tage Thompson, 3. Krebs, 35. Olofsson - 5. F. Forsberg, 18. McCarron, 20. Lauzon. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Tuch, 3. Krebs (všichni Buffalo).
NY Rangers - NY Islanders 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Cizikas, 25. Martin, 43. Barzal. Střely na branku: 27:18. Diváci: 17 325. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Varlamov, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).
Tampa Bay - Chicago 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Branky: 27. a 33. Colton, 7. Stamkos, 11. Point, 60. Hagel - 13. De Haan, 18. DeBrincat. Střely na branku: 43:23. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Paul, 2. Colton, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).
Detroit - Ottawa 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 23. a 54. Raymond (na druhou Hronek) - 44., 54. a 57. Joseph, 6. Watson, 43. Norris. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.563. Hvězdy zápasu: 1. Soogard, 2. Joseph (oba Ottawa), 3. Raymond (Detroit).
Edmonton - St. Louis 6:5 v prodl. (4:1, 1:2, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. a 5. Hyman, 14. a 62. McDavid, 11. E. Kane, 38. Nurse - 5. a 43. Bučněvič, 22. Thomas, 36. B. Schenn, 49. Barbašev. Střely na branku: 40:36. Diváci: 16 310. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. McDavid, 3. Hyman (všichni Edmonton).
Seattle - Vegas 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 51. Wennberg, 59. Lind - 11. a 22. Eichel, 28. Theodore, 58. Marchessault, 60. W. Karlsson. Střely na branku: 28:26. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. L. Thompson (Vegas), 2. McCann (Seattle), 3. Eichel (Vegas).
Arizona - Anaheim 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky: 4. a 48. Lundeström (na první Šustr), 8. Mayhew, 10. Zegras, 26. Fowler. Střely na branku: 22:37. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 9:42 minuty, inkasoval tři góly z devíti střel a úspěšnost zásahů měl 66,67 procenta. Josef Kořenář odchytal za Arizonu 50:18 minuty, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Diváci: 13 587. Hvězdy zápasu: 1. Zegras, 2. Lundeström, 3. Stolarz (všichni Anaheim).