Vránova paráda v zámoří! Dva góly dal, na jeden nahrál

Český hokejový útočník Jakub Vrána se v přípravném duelu NHL blýskl dvěma góly a jednou asistencí proti Columbusu. Jeho St. Louis ale nakonec prohrálo 3:5. Na vítězství nedosáhlo ani Toronto s Davidem Kämpfem nebo Pittsburgh s Radimem Zohornou. Radovali se naopak Dominik Kubalík z Ottawy a Tomáš Nosek hrající za New Jersey.

Útočník St. Louis Blues Jakub Vrána (15) oslavuje se spoluhráči gól proti Columbusu

Vránovy body na obrat špatně rozehraného zápasu v podání St. Louis nestačily. Blues se totiž probrali až za stavu 0:4, který zařídili Boone Jenner, Kirill Marčenko, Justin Danforth a Cole Sillinge.

Vrána se prosadil poprvé v polovině zápasu, kdy se nepodařila střela Kevinu Hayesovi, ale puk se dostal k českému forvardovi, jenž trefil odkrytou bránu. Český kanonýr se pak zapojil do přesilovkové kombinace, po níž protlačil zblízka puk do brány Samuel Blais.

Na začátku třetí třetiny se rovněž v početní převaze trefil Vrána parádní ranou z vrcholu kruhu pro vhazování. St. Louis se pokoušelo o vyrovnání i při risku bez gólmana, výhru Colmubusu ale pečetil do prázdné brány Johnny Gaudreau.

New Jersey v předsezonní přípravě vyhrálo i pátý zápas. Devils v přestřelce zdolali New York Islanders 6:5 a jako jediní zatím neztratili ani bod. Hattrickem a asistencí se blýskl švédský útočník Jesper Bratt. O jeden gól méně dal obránce John Marino. Nosek odehrál 17 a půl minuty a zápas zakončil se dvěma zápornými body ve statistice plus/minus. Brankář Vítek Vaněček zůstal pouze na střídačce.

Střetnutí Pittsburghu s Ottawou přineslo souboj dvou českých útočníků. Po zápase mohl být spokojenější Kubalík, jehož Ottawa porazila Zohornův Pittsburgh 3:0. Gól a asistenci zaznamenal Tim Stützle, Češi nebodovali.

Toronto zaváhalo po třech výhrách. Maple Leafs v závěru zápasu s Montrealem přišli o dvoubrankový náskok a v prodloužení inkasovali z hole Nicka Suzukiho. Kämpf za poražený celek odehrál lehce přes 14 minut a upozornil na sebe čtyřmi srážkami.

Ve zbylých zápasech Boston bez českého zastoupení podlehl Philadelphii 1:3 a prohrál potřetí za sebou. Calgary přehrálo Winnipeg 5:4 a další celek z Alberty Edmonton porazil Seattle 4:1. Výhru Oilers dvěma góly řídil dvacetiletý útočník Xavier Bourgault.

Přípravné zápasy před NHL:
Pittsburgh - Ottawa (v Halifaxu) 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Greig, 18. Tkachuk, 58. Stützle.
Toronto - Montreal 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 13. a 52. Tavares, 8. Gregor, 35. Domi - 4. Norlinder, 40. Dach, 54. Kovacevic, 60. Anderson, 61. Suzuki.
New Jersey - New York Islanders 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
Branky: 23., 24. a 45. Bratt, 11. a 31. Marino, 33. J. Hughes - 4. a 41. Barzal, 9. Nelson, 27. Engvall, 57. Lee.
Philadelphia - Boston 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 22. Atkinson, 23. Konecny, 36. Farabee - 15. Geekie.
Columbus - St. Louis 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: 6. Jenner, 15. Marčenko, 18. Danforth, 25. Sillinger, 59. Gaudreau - 32. a 43. VRÁNA, 34. Blais (VRÁNA).
Calgary - Winnipeg 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
Branky: 20. Lindholm, 32. Ružička, 34. Dubé, 35. Backlund, 42. Coronato - 26. a 35. Gustafsson, 6. Heinola, 15. Toninato.
Seattle - Edmonton 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 14. Yamamoto - 7. a 49. Bourgault, 43. McDavid, 60. Janmark.