St. Louis - Arizona 3:2Hokejisté Los Angeles oplatili v Melbourne Arizoně porážku, pomohl i Rittich

Hokejisté Los Angeles vrátili v přípravném utkání před novým ročníkem NHL v Melbourne Arizoně sobotní porážku 3:5 a zvítězili v duelu Global Series 3:2. Podílel se na tom i český gólman David Rittich, který se postavil do branky Kings na závěrečnou třetinu místo Cama Talbota za stavu 0:1 a po obratu na 3:1 inkasoval z 12 střel jednou až 17 sekund před koncem. Za Coyotes odchytal celý zápas Karel Vejmelka a obdržel z 35 pokusů dva góly.

Bitka Samuela Bittena z St. Louis (84) a Montany Onyebuchiho z Arizony v přípravném zápase.

Rod Laver Arena, dějiště tenisového Australian Open, byla i na odvetu stejně jako v sobotu vyprodaná 13.188 diváky. Druhé vystoupení NHL na jižní polokouli bylo dlouhou dobu brankově chudší než premiéra o den dříve.

Coyotes dostal do vedení ve 12. minutě v přesilové hře Barrett Hayton. Po 51 sekundách třetí třetiny poprvé inkasoval také Vejmelka, jehož překonal v přesilovce z pravého kruhu po přihrávce Kevina Fialy Adrian Kempe. Skóre otočil ve 48. minutě střelou od modré čáry Jacob Moverare.

V čase 59:20 zvýšil při power play opět Kempe, který v Melbourne za dva dny skóroval celkem třikrát. V závěru ještě přišel o čistý štít také Rittich, protože z brankoviště usměrnil přihrávku Michaela Carconea Travis Dermott.

Kádr Arizony se rozdělil celkově na tři části a sehrál tři duely, dva z nich v Severní Americe se St. Louis. V utkání, které hostili Blues, vyhráli domácí 3:2 a asistencí k tomu přispěl český útočník Jakub Vrána. V 34. minutě po jeho pasu zvýšil švédský útočník Oskar Sundqvist na 2:0.

Za Coyotes snížil v závěru na rozdíl jediného gólu slovenský útočník Miloš Kelemen, jenž zamířil do Arizony loni z Mladé Boleslavi. Za poražené nastoupil i jeho krajan Patrik Koch. Před podpisem smlouvu s Coyotes měl po třech sezonách ve Vítkovicích původně vyztužit obranu mistrovského Třince.

Ve Wichitě Coyotes proti St. Louis uspěli a vyhráli 5:1. Z vítězství se radoval i útočník Jan Jeník, který těsně před začátkem přípravného kempu uzavřel s Arizonou novou roční dvoucestnou smlouvu. Hattrickem zazářil Josh Doan, jednadvacetiletý syn někdejšího kapitána Phoenixu a Arizony Shanea Doana.

Výsledky přípravných zápasů NHL:
St. Louis - Arizona 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 19. Bučněvič, 34. Sundqvist (VRÁNA), 38. Kyrou - 44. Sanford, 55. Kelemen
Arizona - St. Louis 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) - hráno ve Wichitě
Branky: 12., 26. a 51. J. Doan, 40. Geekie, 60. Lutz - 41. Toropčenko
Los Angeles - Arizona 3:2 (0:1, 0:0, 3:1) - hráno v Melbourne
Branky: 41. a 60. A. Kempe, 48. Moverare - 12. Hayton, 60. Carcone. Brankář David RITTICH (Los Angeles) odchytal ve třetí třetině 20 minut, inkasoval z osmi střel jednu branku a měl úspěšnost zákroků 87,5 procenta. Karel VEJMELKA (Arizona) odchytal za celý zápas 59 minut, inkasoval z 33 střel dvě branky a měl úspěšnost zákroků 93,94 procenta.