Hlavní obsah

Bříza bude předsedou organizačního výboru MS 2024 v Česku. Funkci dostali i Hnilička a Pavlík

18. 11. 2021 15:06

Výkonný výbor Českého hokeje schválil vedení organizačních výborů pro mistrovství světa v ledním hokeji, které budou na jaře 2024 hostit Praha s Ostravou.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Petr Bříza bude předsedou organizačního výboru hokejového MS 2024 v Praze a Ostravě.Foto: Jan Handrejch, Právo

Článek

Předsedou organizačního výboru mistrovství zvolil Petra Břízu, který na Českém svazu ledního hokeje působí jako jeden ze tří viceprezidentů výkonného výboru a v září byl zvolen prvním místopředsedou Mezinárodní hokejové federace IIHF.

Předsedou organizačního výboru šampionátu pro Prahu bude Milan Hnilička, jenž se po květnové rezignaci na funkci šéfa Národní sportovní agentury vrátil na hokejový svaz jako poradce generálního sekretáře Martina Urbana.

Foto: Foto Vlastimil Vacek, Právo

Milan Hnilička.Foto: Foto Vlastimil Vacek, Právo

Předsedou organizačního výboru pro Ostravu byl jmenován Aleš Pavlík. Generální sekretářkou organizačního výboru MS 2024 byla jmenována Markéta Štěrbová.

Bříza, viceprezident Českého hokeje Pavlík, který je zároveň prezidentem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a majitelem extraligových Vítkovic, a Štěrbová působili v podobných funkcích již při posledním světovém šampionátu v České republice v roce 2015.

Reklama

Sdílejte článek