Hlavní obsah

Českému brankáři se diví i ve Švédsku. Úmyslně se nechal opíchat včelami

5. 8. 2022 13:46

Co uděláte, když vás trápí bolavá záda? Někdo sáhne po cvicích na uvolnění, jiný po fyzioterapeutické pomoci nebo si pořídí bederní opěrku či lepší matraci. S hodně nekonvenčním řešením však přišel český hokejový brankář Alexander Salák.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Alexander Salák (vpravo) ještě v dresu Sparty.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Pětatřicetiletý rodák ze Strakonic si v závěru července užíval se svou rodinou dovolenou na indonéském ostrově Bali. A zpestřil si ji netradičně.

Kvůli zablokovaným zádům totiž vyrazil za místním léčitelem, aby se nechal opíchat včelami. Nad svérázným nápadem někdejšího českého reprezentanta se pozastavuje třeba i švédský deník Aftonbladet...

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený mind body soul (@mind_body_soul_111)

Tato forma alternativní medicíny se nazývá apiterapie, produkty z včel se používají k léčbě tělesných problémů nebo jako prevence. Může se jednat o léčbu poranění ran medem, bronchiálních problémů nebo jen jako využití včelího jedu k úlevě od bolesti. Neexistuje však vědecký důkaz či studie potvrzující účinnost této terapeutické metody.

Salák je v současné době bez angažmá. Letos v lednu po třinácti měsících skončil v pražské Spartě a zamířil do Djurgaardenu. Jeho sestupu z nejvyšší švédské soutěže ale nezabránil.

Reklama

Sdílejte článek