Hokejisté Liberce i Hradce Králové udrželi v Lize mistrů naději na postup

Oba české týmy, které dnes zasáhly do programu hokejové Ligy mistrů, udržely před závěrečným 6. kolem základních skupin šanci na postup do play off. Hradec Králové se výhrou 2:1 na ledě Štýrského Hradce posunul na postupovou druhou pozici, Liberec vydřel vítězství 3:2 na samostatné nájezdy v Augsburgu.

Hokejisté Liberce se radují z branky. Ilustrační foto

Východočeši na ledě posledního týmu tabulky museli o tříbodový zisk usilovně bojovat. V první větší šanci neuspěl Miškář, po něm otevřel v 15. minutě skóre Smoleňák. Vzápětí byl blízko k vyrovnání Krainz, ale jeho gól neplatil. Místo toho navýšil náskok hostů při přesilové hře 36 sekund před přestávkou Červený.

Rakouský celek ale nesložil zbraně a snažil se dál dobývat branku, kterou hájil Mazanec. Ten předvedl několik výborných zákroků, neuspěli proti němu Weihager, Moderer či Yellow Horn. Jenže stejně dopadli na druhé straně i Perret, Kevin Klíma, Radovan Pavlík a Vincour.

V závěru byl vyloučen Kevin Klíma, domácí to zkusili v šesti bez gólmana a Oleksuk snížil. V tu dobu však scházelo už jen 16 vteřin do konce základní doby a Východočeši už si nenechali vzít důležité tři body, díky nimž poskočili na postupové místo.

Liberec uspěl v nájezdech

Ještě vyrovnanější bitvu svedli Bílí Tygři v Německu. Přestože měli za celý zápas jen dva vyloučené hráče, hned jejich první trest domácí v přesilovce využili: deset sekund před návratem Kotvana na led otevřel skóre v 19. minutě Payerl.

Ve druhé části přišly velké chvíle libereckého gólmana Schwarze, který vychytal Frasera, Hafenrichtera i Schmölze. Závěr třetiny patřil tentokrát Severočechům. Nejdřív vyzněly naprázdno příležitosti Bulíře s Birnerem, dva pokusy Filippiho i velká možnost Krenželoka, ale Lenc v čase 39:39 už slavil vyrovnání. Ve 44. minutě pak dokonal obrat Musil.

Hosté v přímém souboji o postupové příčky dlouho drželi těsné vedení, než jim ho vzal v 57. minutě Holzmann. Stav 2:2 vydržel nejen do konce základní doby, ale i v prodloužení. A Liberec nesměl prohrát. Naději na postup pak v nájezdech oživil vítězným gólem Marosz. Liberec nyní potřebuje se stejným soupeřem za týden uspět doma pod Ještědem v základní hrací době.

Hokejová Liga mistrů - skupina C:
Augsburger Panther - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Payerl (Valentine, McNeill), 57. Holzmann (Gill) - 40. Lenc (Filippi), 44. A. Musil (Hanousek, Zachar), rozhodující sam. nájezd Marosz. Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Rohatsch - Gaube, Laguzov (všichni Něm.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 4428.
Sestava Liberce: Schwarz - Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Kotvan, Graborenko, Knot - L. Hudáček, Bulíř, Birner - Lenc, Filippi, Marosz - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, A. Musil, J. Vlach - Šír. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.
1.Augsburg5122015:139
2.Lulea4121016:128
3.Liberec5111218:176
4.Belfast410129:164
Hokejová Liga mistrů - skupina H:
Štýrský Hradec - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Oleksuk (Yellow Horn) - 15. Smoleňák (Červený, Koukal), 20. Červený (Smoleňák, Zámorský). Rozhodčí: Baluška (SR), Smetana - Kontschieder (oba Rak.), Zgonc (Slovin.). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2121.
Sestava Hradce Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Rosandič, Gaspar, Nedomlel - Smoleňák, P. Koukal, Červený - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Perret - Miškář, Kubík, M. Chalupa - Kevin Klíma, R. Pilař. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.