Hlavní obsah

Hokejové reprezentantky rostou v klučičích týmech. Víc bohužel nenabízíme, mrzí šéftrenéra

30. 1. 2023 21:20

Na hokejovém šampionátu žen do 18 let šokovala svými výkony teprve 14letá Slovenska Nela Lopušanová. Doma v Žilině jí pomáhá, že nastupuje i v soutěžích pro kluky, podobně jako české hokejistky. Je to však správně? „Myslím si, že proto jsme relativně tak úspěšní. Holky hrají s klukama, takže mají solidní trénink a my nic víc bohužel zatím nenabízíme,“ přiznává šéftrenér českých ženských reprezentací Dušan Andrašovský v pořadu Příklep.

Hokejistky vyrůstají v klučičích týmech. Je to správně? Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

 
Článek

V Česku však jsou ambice, aby se dívkám dostalo lepšího rozvoje i v ryze ženských soutěžích. „Věřím, že díky naší práci teď na svazu dostaneme nějakou možnost a sílu udělat pro ty holky víc," říká bývalý útočník Plzně, Pardubic či Zlína.

Dosud je však ženský hokej závislý právě na trénincích v klučičích týmech a následném přestupu do ciziny.

Prezidentské vyznamenání pro českou hokejistku? Diskuse v pořadu PříklepVideo: Sport.cz

„Jak se koukáte na průřez reprezentací, tak máme relativně šikovné hráčky, ale potom, jim už nedáváme moc výbavu a když rodiče nemají peníze, aby je poslali do světa za dobrým tréninkem a dobrou školou do zahraničí, tak se nám nezlepšují," trápí kouče.

Toho na mistrovství světa osmnáctek zákonitě zaujala jeho krajanka, která se stala hvězdou turnaje. „Musím říct, že Nela Lopušanová mě překvapila. Ve 14 letech je už neuvěřitelně vyzrála žena, hrozně sebevědomá a neuvěřitelně technicky zdatná," neskrývá obdiv.

Více najdete ve videu z pořadu Příklep. Ženskému hokeji se pak věnujeme ve druhé polovině dílu.

Reklama

Související témata: