Kanada - Švédsko 5:1Kanada na MS dvacítek porazila Švédy a narazí na Slováky. Češi vyhráli skupinu

Kanadští hokejisté ve svém závěrečném utkání ve skupině na domácím MS do 20 let zvítězili nad dosud jediným neporaženým týmem na turnaji ze Švédska 5:1 a obsadili tak v tabulce konečnou druhou příčku o bod za prvním Českem. Vedle souboje Čechů se Švýcary se tak ve čtvrtfinále utkají Kanaďané se Slováky, Američané s Němci a v severském derby na sebe narazí Finové a Švédi. Všem čtvrtfinálovým utkáním je v zámoří vyhrazeno pondělí.

Kanadští hokejisté slaví gól proti Švédsku na MS do 20 let.

Švédové, kteří udolali Čechy v prodloužení a byli do duelu s Kanaďany posledním neporaženým účastníkem turnaje, potřebovali k jejich sesazení alespoň dvoubodový zisk.

K tomu však měli nakonec hodně daleko. Kanaďané hnáni na zteč opět více než deseti tisíci diváky na ledě dominovali a už po 12 minutách měli na své straně vedení 3:0.

Krátce poté sice přišla komplikace, když byl na pět minut a do konce utkání vyloučen Ostapchuk, ale Švédové korigovali pouze jedním gólem.

Výhru domácích řídil i tentokrát skvělý Connor Bedard. Očekávaná jednička příštího draftu NHL dohrála s bilancí 0+4. Čtyři body zaznamenal Bedard po šestibodovém představení (2+4) v duelu proti Rakousku (11:0) a dokonce sedmibodovém (3+4) v klání s Německem (11:2).

V úvodním vystoupení s Čechy (2:5) sedmnáctiletý talent jednou skóroval. Na turnaji tak má Bedard na kontě ze čtyř startů už 18 bodů za šest gólů a 12 přihrávek a s velkým náskokem vévodí produktivitě turnaje.

Vítězství ve skupině bylo ve hře také v posledním utkání "béčka" v Monctonu. Američané si s přehledem došli pro plný zisk a vyskočili až na čelo. Útočník Jimmy Snuggerud k tomu přispěl čtyři body za gól a tři asistence. Finům pomohl k druhému místu na úkor Slováků při stejném bodovém součtu lepší vzájemný zápas (5:2).

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:Skupina A (Halifax):
Kanada - Švédsko 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Roy (Bedard, Clarke), 3. Othmann (S. Wright, Bedard), 12. Hinds (Stankoven, Bedard), 41. Othmann (Guenther, Del Mastro), 53. Korchinski (Bedard, Allan) - 17. Jansson (Rosén, Bystedt). Rozhodčí: Tscherrig (Švýc.), Salonen - Hautamäki (oba Fin.), Grillo (USA). Vyloučení: 4:5, navíc Ostapchuk (Kanada) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 10.301.
USA - Finsko 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Lucius (Ufko, Blake), 25. McGroarty (L. Hughes, Augustine), 30. Snuggerud, 35. L. Hughes (Cooley, Snuggerud), 44. Cooley (Snuggerud, Gauthier), 57. Hutson (Snuggerud, Cooley) - 17. Kemell (Heimosalmi, Hämeenaho), 36. Hämeenaho (Huuhtanen, Heimosalmi). Rozhodčí: Campbell (Kan.), Harnebring - Persson (oba Švéd.), Wyonzek (Kan.). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 8231.
Švýcarsko - Slovensko 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Reichle (Taibel, Streule), 43. Ramel (Reichle, Müller), 49. Canonica (Biasca, Robin), rozhodující sam. nájezd Dionicio - 5. Sýkora (Bečár, Nátny), 38. Petrovský (L. Nemec, Mešár), 39. Petrovský (Mešár, L. Nemec). Rozhodčí: Hamilton (Kan.), Iwert - Laguzov (oba Něm.), Knox (Kan.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4849.