Hlavní obsah

Kapitán Kulich osmnáctku k medaili nedovedl: Je mi do breku, ale udělali jsme ohromný progres

Bylo na něm znát ohromné zklamání, ale i hrdost na tým. Kapitán hokejistů do 18 let Jiří Kulich toužil dotáhnout Česko k medaili z mistrovství světa. V německém Landshutu zářil, s devíti góly se stal nejlepším střelcem i nejužitečnějším hráčem šampionátu. Nechyběl ani v all-star týmu. V souboji o bronz si ho však soupeři pohlídali a Finsko zvítězilo 4:1.

Foto: Twitter@narodnitym

Kapitán českého týmu Jiří Kulich vstřelil v utkání proti Kanadě hattrick.Foto: Twitter@narodnitym

Článek

Landshut (od našeho zpravodaje) - Po čtyřech letech česká osmnáctka postoupila do semifinále, ale opět skončila čtvrtá. „Jsem hodně smutný, bylo mi do breku. Ale zároveň strašně hrdý na celý tým. Než abych jsem jel na šampionát s jinými kluky, to bych radši skončil poslední," překvapil český kapitán, který si nejen díky soudržnosti výběru turnaj užíval. „Jsem moc rád za všechny spoluhráče i celý realizační tým," pokračoval.

Na letošní reprezentační sezoně Kulich oceňoval hlavně celoroční progres. „Od prvního zápasu jsme se ohromně posunuli," chválil. K úspěšnému ročníku však chybí jen medailová třešnička. „Rozhodl asi druhý finský gól. Nedařilo se nám už pak dotáhnout," mrzelo 18letého útočníka Karlových Varů.

Češi na turnaji využili jedenáct přesilovek. Proti výběru Suomi ale hráli jen jednu, kterou proměnit nedokázali. „Finové se dobře bránili. Mohl jsem se trefit i tak, ale prostě to tam nespadlo," litoval Kulich.

Prosadil se ve všech zápasech vyjma duelu o bronz. Že se mu turnaj osobně povedl, ale moc neřešil. „Určitě bych to vyměnil za medaili. Nikdo z nás se nechtěl ukazovat individuálně, všichni jsme bojovali za tým," líbilo se kapitánovi.

Ocenění v podobě ceny pro nejužitečnějšího hráče ani místo v all-star týmu ho tak moc nezajímalo. „Asi to pro mě nic neznamená. Všichni jsme přijeli na šampionát udělat úspěch pro Česko, ne pro sebe," vysvětlil Kulich.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •