Mannheim - Sparta 1:4Pikantní trenérův zápas Sparta zvládla, litvínovský Lukeš se blýskl čtyřmi góly

Heilbronn

Hokejisté Sparty se s německým turné nakonec rozloučili vítězně. Po předchozích těsných porážkách se švýcarskou Ženevou a švédským HV71 porazili Pražané mistra německé nejvyšší soutěže Mannheim 4:1. Dva góly vítězů vstřelil obránce Martin Jandus.

Německý trenér Sparty Uwe Krupp.

Utkání bylo pikantní pro kouče Sparty Uweho Kruppa, v kádru soupeře totiž nastoupil jeho syn obránce Björn.

I další dva extraligové týmy narazily na německé soky. Hradce Králové v generálce na Ligu mistrů podlehl doma s Eisbären Berlín 1:2. Karlovy Vary podlehly na ledě druholigového Kasselu 2:3 po samostatných nájezdech.

Hradec Králové si v osmém testu před sezonou připsal třetí prohru. Do Ligy mistrů vstoupí v pátek v Cardiffu. V dnešním utkání Mountfield vedl od 28. minuty, kdy proměnil přesilovou hru Tomáš Vincour. V závěru druhé části ale vyrovnal Pierre-Cédric Labrie a ve 44. minutě rozhodl v početní výhodě Maxim Lapierre.

Karlovy Vary vedly na ledě Kasselu po první třetině 2:0 díky brankám Jakuba Fleka a Adama Rulíka. Ve druhém dějství ale vyrovnal Spencer Humphries, který navíc rozhodl i v rozstřelu.

Litvínov na turnaji v Drážďanech obsadil třetí místo, když v zápase o bronz porazil 4:3 po samostatných nájezdech Landshut. Hvězdou duelu byl šestatřicetiletý útočník Vervy František Lukeš, který v základní hrací době nasázel hattrick a pak proměnil i rozhodující nájezd.

Turnaj v Mannheimu (hráno v Heilbronnu):
Adler Mannheim - HC Sparta Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Hungerecker - 15. a 52. M. Jandus, 3. A. Kudrna, 32. Sukeľ.
Müller's Fanshop-Cup v Drážďanech - o 3. místo:
HC Verva Litvínov - EV Landshut 4:3 SN (0:1, 1:2, 2:0)
Branky: 32., 54., 59. a rozhodující sam. nájezd F. Lukeš - 10. a 21. Forster, 34. Jiřík.