Hlavní obsah

Podpora pro nemocného parťáka. Gut bude pro Nováka pořádat dražbu

12. 7. 2022 19:58

Když dvacetiletý hokejový útočník Pavel Novák na svém Instagramu oznámil, že mu bylo diagnostikováno onkologické onemocnění, byl to pro hokejovou veřejnost šok. Zejména pak pro parťáky z reprezentace juniorů. S nápadem podpořit nemocného kamaráda přišel forvard Michal Gut. „Chtěl jsem mu pomoct, protože mě ta hrozná zpráva dost zasáhla,“ vysvětlil svou motivaci.

Foto: Jan Beneš/Český hokej

Český hokejový reprezentant do 20 let Michal Gut se rozhodl podpořit nemocného parťáka Pavla Nováka.Foto: Jan Beneš/Český hokej

Článek

A co Gut vymyslel? „Se svým výrobcem hokejek jsem se domluvil, že mi udělají fialovou sadu. Hole ohraju buď na mistrovství světa juniorů, případně na začátku sezony v Litvínově. A pak je vydražím," prozradil.

Doufá, že by se s podporou mohli přidat i další spoluhráči. „Chtěl jsem pomoc odstartovat. Bylo by super, kdyby se připojili i další kluci. A přihodili do dražby dres nebo svou hokejku. Za to budu jen rád," pokračoval.

Původní nápad byl dát vybrané prostředky Novákovi na potřebnou léčbu. „Ptal jsem se ho, jestli potřebuje finance. Ale prý ne," řekl Gut. Dražbu i přesto zrealizuje, pomáhat bude jinde. „Finance daruju Nadačnímu fondu Ivana Hlinky," prohlásil devatenáctiletý centr.

Organizace podporuje bývalé hokejisty či jejich rodiny v sociálně obtížných životních situacích. „S paní Hlinkovou už jsem mluvil. V současnosti se prý moc peněz nevybírá. Tak snad tahle sbírka někomu pomůže," přeje si Gut.

Hlavně ale doufá, že jeho parťák, který by za normálních okolností v srpnu hrál na mistrovství světa juniorů, boj s rakovinou zvládne. „Známe se od reprezentační šestnáctky a jsme dobří kamarádi. Píšu mu skoro každý den. Silnějšího člověka jsem zatím neviděl. Zůstává stále pozitivní a zvládá to dobře. Věřím, že tenhle těžký zápas vyhraje," dodal Gut.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Pavel Novák (@p_novak_11)

Nečekaná zpráva o Novákově nemoci zasáhla i další mladé reprezentanty. „Dost mě to zaskočilo. Hned jsem mu volal a jsme spolu v kontaktu. Přeju mu, ať se z toho co nejrychleji dostane. Myslím si, že to zvládne. A on si to myslí taky, což je hlavní," mínil obránce Stanislav Svozil.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •