Hlavní obsah

Zapomeňte na Bedarda, 14letý zázrak udivuje i v zámoří! Mladá Slovenka válí na MS

Přesuňte pozornost od Connora Bedarda, na scéně je nový fenomén! Takhle o teprve 14leté hráčce slovenského národního týmu referuje zámořský expert Ian Kennedy z The Hockey News. Nela Lopušanová válí na světovém šampionátu žen do 18 let. Na svém kontě už má pět gólů ze dvou zápasů, k nim přidala ještě tři asistence a svými výkony nepřestává udivovat hokejový svět.

Foto: hockeyslovakia.sk

Radost Nely Lopušanové z branky proti Japonsku.Foto: hockeyslovakia.sk

Článek

Krátce po skončení světového šampionátu hráčů do 20 let přišel na řadu i turnaj žen do 18 let. Češky na něm hrají ve skupině B spolu s Japonkami, Švýcarkami a Slovenkami. Na federální derby dojde už ve středu a české hráčky se musí mít na pozoru před teprve 14letou Nelou Lopušanovou.

Ta zazářila hned v úvodním zápase proti Japonkám, kde se postarala o první gól, při kterém ukázala sebevědomou kličku a parádní zakončení. Zápas zakončila s bilancí 2+2 a spolu s kapitánkou týmu Zuzanou Dobiášovou, která v utkání zaznamenala hattrick, se výrazně podepsala pod vítězství Slovenek 6:3.

A právě po tomto utkání si jí všiml i zámořský hokejový expert Kennedy. „Je téměř neslýchané, aby 14letá hráčka měla při premiéře na mezinárodním turnaji do 18 let tak velký vliv na hru týmu," podivoval se.

"Za nejlepší hráčku zápasu vyhlásili Dobiášovou, ale Lopušanová ukázala elitní schopnosti. Může hrát na dalších třech světových šampionátech hráček do 18 let a je budoucností slovenského ženského hokeje, který se snaží prosadit na světové úrovni," nešetřil Kennedy chválou.

Ocenil zvláště její druhou branku z trestného střílení. „Ukázala hokejové vidění a šikovné ruce, když si počkala na pohyb japonské brankářky," uvedl. A Lopušanová se blýskla i ve druhém utkání. Proti Švýcarkám při výhře 4:1 zaznamenala hattrick a asistenci a Kennedy byl u vytržení.

Lopušanová pravidelně sbírá body i v nejvyšší ženské slovenské soutěži. Za Žilinu v šesti zápasech posbírala neuvěřitelných 25 bodů za 15 gólů a 10 asistencí.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •