Pardubice vyřídily i německého vicemistra a drží postup v ruce

Najely na vítěznou vlnu. Už obrat na ledě švédského klubu Skelleftea před týdnem předznamenal, že Pardubice mohou v hokejové Lize mistrů směle pomýšlet na postup a potvrdily to při následných domácích vystoupeních. Po Stavangeru vyřídily v sobotu odpoledne i Ingolstadt, takže po výhře 6:1 nad německým vicemistrem je Dynamo prakticky jistým účastníkem osmifinále.

Pardubická radost v Lize mistrů. Zleva David Cienciala, Peter Čerešňák, Martin Bučko a Lukáš Sedlák oslavují gól.

„Chceme v dříve nechtěné soutěži, jejíž prestiž se pomalu, ale jisté zvedá, dojít co nejdál a udělat Dynamu dobré jméno,“ tvrdil David Cienciala, jenž dal v letošní Lize mistrů už čtyři branky, z toho dvě proti dosud stoprocentnímu Ingolstadtu. Domácí znovu před téměř pěti tisíci diváky na ledě jasně dominovali i bez marodících útočníků Kauta a Radila.

Vedli už po 142 vteřinách, další gól domácích přišel z přesilovky. Hyka báječnou přihrávkou vybídl Ciencialu, aby propálil Williamse mezi betony. „Hráli jsme dobře a nejde tolik o to, kdo z nás dává góly. Směřuje to tam, kde chceme být v extralize. Určitě je fajn, že se nám daří při hře v početní výhodě,“ líčil Cienciala, jenž byl stejně jako proti norskému soupeři autorem vítězné branky.

První třetina běžela podle pardubických not, takže po dlouhém pobytu v útočném pásmu se prosadil Říčka a v 17. minutě to bylo už 4:0, když puk po Bučkově střele dorazil do sítě Ingolstadtu pohotový Sedlák.

V hokejové Lize mistrů bylo na ledě hodně živo. Zleva St. Denis Travis z Ingolstadtu a Tomáš Dvořák z Pardubic.

Bavorský celek při nepříznivém stavu vyrukoval s velkou tvrdostí, což si Pardubice nechtěly nechat líbit a v závěru první třetiny přišly o dva obránce. Dvořák šel předčasně do sprch po bitce s Kanaďanem St. Denisem, Vála vyfasoval trest do konce utkání za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku soupeře.

Navrch měl domácí tým ale díky hokejovému projevu, lepšímu bruslení a rychlosti. Teprve desátou střelou v zápase dosáhl už pátého gólu, o nějž se znovu postaral s chutí hrající elitní útok. Soupeř nasbíral během prvních dvou třetin 62 trestných minut, z další pardubické přesilovky vzešla šestá branka v jeho síti. Will přišel o čisté konto v oslabení na začátku třetí části, o vítězství Pardubic ale nebylo pochyb.

„Myslím, že rozhodly čtyři branky v první třetině, kterými jsme sebrali Ingolstadtu vítr z plachet. Na ledě bylo dost nervozity, pár hraničních zákroků, hodně vyloučených. My jsme ale byli schopni to odbránit a když vypadli ze sestavy beky, museli se tam vzadu točit i útočníci. Ale popasovali se s tím kluci dobře a vnímám to, že jsme zaslouženě vyhráli,“ vykládal pardubický trenér Václav Varaďa.

Hokejová Liga mistrů:
HC Dynamo Pardubice - ERC Ingolstadt 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Rákos (T. Urban), 9. Cienciala (Hyka, Říčka), 14. Říčka (L. Sedlák, Čerešňák), 17. L. Sedlák (Bučko, Čerešňák), 28. Cienciala (L. Sedlák, Hyka), 33. T. Urban (Hrádek, Bukač) - 41. Simpson (Edwards, Bailey). Rozhodčí: Hribik, Pražák - J. Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 3:7, navíc Dvořák, Vála - St. Denis, Bodie všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4389.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, Vála, Bukač - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Mandát, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, Rákos, T. Urban - T. Zeman. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.