Philadelphia otočila v NHL zápas na ledě Minnesoty, Dallas nestačil na Nashville

Hokejisté Philadelphie v NHL díky dvěma gólům Joela Farabeeho porazili Minnesotu na jejím ledě 4:3 v prodloužení. Nashville zdolal Dallas 6:3. Třemi body se na výhře Predators podíleli Roman Josi a Ryan O'Reilly.

Philadelphia otočila zápas na ledě Minnesoty

Flyers prohrávali 0:1 a 1:3, dvěma slepenými góly ve třetí třetině ale vybojovali prodloužení, které rozhodl v přesilovce Farabee. Třiadvacetiletý útočník se prosadil podruhé v zápase a vylepšil svou sezonní bilanci na 14 tref.

„Získali jsme puk a rychle jsme otočili hru. Soupeř špatně vystřídal a Egor Zamula poslal na jejich branku výbornou nabídku na teč. Mně stačilo nastavit hokejku a se štěstím dostat puk do branky,“ uvedl Farabee.

Vyrovnání ve třetí třetině zařídil Owen Tippett, jenž se prosadil po akci Travise Konecnyho a Jamieho Drysdalea. Drysdale bodoval i ve druhém zápase po výměně z Anaheimu za Cuttera Gauthiera. Konecny natáhl svou bodovou šňůru mimo domácí led na deset zápasů a je prvním hráčem Flyers od ročníku 2001/2002, kterému se to podařilo.

„Dneska můžeme být se svým výkonem spokojení. Prohrávali jsme o dva góly, ale nenechali jsme se rozhodit a poctivou hrou jsme dokázali vyrovnat. Šli jsme za tím v každém střídání a věřili, že to může dopadnout. Ukázali jsme, jakou sílu ten tým má,“ řekl Tippett, jenž se střelecky prosadil potřetí za sebou.

Minnesota prohrála sedmý z posledních osmi zápasů. Během tohoto období získala jen tři body a v tabulce Západní konference klesla na 13. místo. Philadelphia je na Východě šestá.

V Dallasu otevřel skóre až v polovině hostující Jeremy Lauzon. Nashville díky Thomasi Novakovi vstřelil v druhém dějství ještě jednu branku a po 40 minutách vedl 2:0. Ve třetí části se hokejisté Stars třikrát dostali na dostřel, ani jednou ale nevyrovnali a v závěru při risku bez brankáře inkasovali ještě dvakrát.

„Zápas jsme začali v ospalém tempu. Přečkali jsme bouři a dostali jsme se do vedení. Ve třetí třetině jsme ho dokázali udržet a došli jsme si pro důležité vítězství,“ řekl O'Reilly.

V brance Dallasu se poprvé od 16. prosince objevil Jake Oettinger. Americký gólman při návratu inkasoval čtyři branky z 36 střel a úspěšnost zákroků měl lehce pod 89 procenty.

„Jsem rád, že jsem zpět. Mohl jsem odchytat lepší zápas, ale myslím, že to nebylo špatné. Zhodnotím si dnešní výkon na videu a zkusím být lepší. Jsem rád, že jsem nabral nějakou herní praxi,“ uvedl pětadvacetiletý brankář.

Dallas i přes prohru zůstává v tabulce Západní konference na čtvrtém místě, Nashville si upevnil pozici v elitní osmičce, která zaručuje postup do bojů o Stanleyův pohár.

NHL:
Minnesota - Philadelphia 3:4 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 21. M. Johansson, 42. Hartman, 45. Boldy - 24. a 64. Farabee, 50. Foerster, 51. Tippett. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.473. Hvězdy zápasu: 1. Farabee (Philadelphia), 2. Hartman (Minnesota), 3. Konecny (Philadelphia).
Dallas - Nashville 3:6 (0:0, 0:2, 3:4)
Branky: 42. Hakanpää, 49. W. Johnston, 54. Duchene - 30. Lauzon, 34. Novak, 44. O'Reilly, 51. F. Forsberg, 58. Nyquist, 60. Pärssinen. Střely na branku: 22:38. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. F. Forsberg (oba Nashville), 3. Duchene (Dallas).