Česko - Slovensko 2:1Další úspěch českých hokejistek! O medaili budou hrát i na univerziádě

České hokejistky postoupily při své premiérové účasti na zimní světové univerziádě do semifinále. V posledním utkání základní části turnaje v Lake Placid porazily Slovensko 2:1. O jejich soupeřkách v play off se teprve rozhodne.

Svěřenkyně trenéra Jakuba Peslara vyhrály třetí z pěti zápasů, nestačily na USA a Kanadu. Pro ženský hokej tak jde o další úspěšný turnaj, na loňském mistrovství světa Češky poprvé v historii dosáhly na medaili, když v duelu o bronz porazily Švýcarsko.

V úterním utkání poslala český tým do vedení ve 14. minutě Alexandra Halounová, Slovenkám se povedlo v polovině zápasu vyrovnat, ale ve 45. minutě rozhodla Patricie Škorpíková svým třetím gólem na turnaji.

Lyžař Tomáš Dufek doběhl v závodě na 10 km klasicky pátý, od medaile ho dělilo 19 sekund.

Zimní světová univerziáda v Lake Placid (USA)