Hlavní obsah

MacLeodová začíná poznávat české hráčky

Už má za sebou první setkání s českými hokejistkami. Nová kanadská trenérka ženské reprezentace Carla MacLeodová se s nimi v úterý odpoledne zatím spojila jen on-line z Calgary, kde dvojnásobná olympijská vítězka působí jako šéftrenérka místní univerzity.

Foto: Profimedia.cz

Jako hráčka poznala Carla MacLeodová v kanadském dresu chuť triumfu na olympijských hrách (archivní snímek z Vancouveru 2010) i mistrovství světa. Teď chce jako trenérka navázat na práci Tomáše Paciny a pokračovat v rozvoji českého týmu.Foto: Profimedia.cz

Článek

„Šlo mi hlavně o vzájemné představení. Teď budu mít spoustu práce ohledně poznání jednotlivých hráček, abych se o nich co nejvíc dozvěděla. Naživo bychom se měly poprvé vidět v červenci. Všechny máme rády hokej a věřím tomu, že jako tým se můžeme zlepšovat každým dnem, i když zrovna nebudeme pohromadě na stejném místě," tvrdí MacLeodová, která vnímá jako privilegium, že dostala příležitost s českým týmem pracovat.

Ostrou premiérou pro trenérku bude koncem srpna MS v Dánsku. „Vážím si té šance a jsem přesvědčena o tom, že ženský hokej má v Česku velký potenciál," říká MacLeodová, která má trenérskou zkušenost i z Japonska. „Myslím, že mám dobrý přehled. Když se hrálo loni mistrovství světa Calgary, pracovala jsem tam jako expertka společnosti vysílající šampionát a měla ten luxus vidět úplně všechny zápasy na turnaji," připomíná turnaj, kde Češky prohrály čtvrtfinále s Finkami 0:1.

Dobře vnímá, že výkonnostní vzestup českého ženského hokeje zvyšuje i jeho popularitu. „Necítím se pod nějakým tlakem. Je obdivuhodné, kam reprezentace za poslední roky kvalitou vyrostla a jsem nadšená, že se lze podílet na budoucnosti právě v této fázi rozvoje českého týmu. Když cítím, že je šance něčeho velkého dosáhnout," míní 39letá Kanaďanka.

Ráda by navázala na předchozí práci Tomáše Paciny, který skončil nedlouho po historické olympijské účasti v Pekingu. „Kdysi dávno mě Tomáš trénoval, kamarády jsme zůstali dodnes. Jsme hodně v kontaktu a probíráme spolu všechno, takže vím, na čem jako tým společně pracovali. Teď jde o to, abych poznala jednotlivé hráčky, a to i z té lidské stránky, což bude nejbližší krok. A možná i ten nejdůležitější," řekla MacLeodová.

„Národní tým dosud pracoval hodně tvrdě na tom, aby se dostal tam, kde nyní je. Další cíle má ale stále před sebou, a to je na sportu krásné, že se pořád můžete zlepšovat. Pro další krok vzhůru je ale potřeba pro to udělat ještě o něco víc než dosud. Třeba v otázce proměňování šancí nebo herního sebevědomí," řekla MacLeodová, která bude první ženou na střídačce českých hokejistek. „Myslím, že na pohlaví až tolik nezáleží. Spíš jde o to, aby činnost všech v týmu dávala smysl," konstatovala.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •