Hlavní obsah

Pozice náhradníka? Ne! Gulaš se z olympiády omluvil. Nedvěd pro Peking chystá eso do obrany

14. 1. 2022 18:38

Že v předběžné nominaci pro hry v Peking chybí právě jeho jméno, bylo pro všechny fanoušky i hokejové odborníky největším překvapením. Málokdo čekal, že nejproduktivnější hráč posledních tří extraligových sezon Milan Gulaš se na 24členný seznam nedostane. Jenže stalo se a 36letý útočník figuroval jen mezi 30 náhradníky. Přesto měl od generálního manažera nároďáku Petra Nedvěda i trenéra Filipa Pešána naději, že by nakonec na olympiádu jel. To ovšem nyní padlo. Gulaš se v pátek reprezentaci omluvil, aby s ním v této roli nepočítala.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Útočník Milan Gulaš do Pekingu nepoletí.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

„Milan byl hráč, který nám nedal spát. Nebylo to vůbec jednoduché rozhodování. Při skládání mužstva tvoříte týmovou chemii nejen během zápasů, ale třeba i tréninků. Do doby, než se hodí puk v zápase s Dány, tu chemii potřebujete v mančaftu mít. Jde o to, že v týmu nejde mít pět prvních houslistů," řekl Petr Nedvěd pro isport.cz, který o Gulašově odmítnutí role náhradníka informoval.

„Museli jsme si zkrátka vybrat. Strávili jsme nad tím hodně času, brali to zleva zprava. S tím, že buď mu ušijeme roli na míru a bude nám obstarávat první přesilovku a další věci, anebo v té pozici bude někdo jiný. A na konci dne nám tam Milan úplně nevyšel. Zvažovali jsme pro, proti a nakonec se takhle rozhodli. Šlo o kolektivní rozhodnutí, za které nesu hlavní odpovědnost já," vysvětlil Nedvěd, proč se Gulaš do nominace nevešel.

Ta má čítat 25 jmen, Nedvěd s Pešánem ale ve čtvrtek oznámili o jedno méně. S tím, že 25člennou nominaci zveřejní až 24. ledna. Do té doby mohou jmény na seznamu jakkoliv hýbat a to klidně i bez udání důvodu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Ladislav Šmíd z Liberce.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Nedvěd nyní přišel s odůvodněním. Osmé místo pro obránce by rád zaplnil Ladislavem Šmídem. Zkušený 35letý bek Liberce se ale dlouhodobě potýká s problémy s ploténkami, kvůli kterým absolvoval i několik operací a v této sezoně odehrál jen 14 zápasů. Ten poslední 17. října...

Jeho návrat do zápasové praxe se ale blíží, nastoupit by mohl už v neděli. „Zatím v nominaci není, protože máme do 24. ledna čas zjistit, jak si povede po návratu do ligy z dlouhé rekonvalescence. Šmíďák je vynikající hráč, jsme si naprosto jisti, že když bude zdráv a stihne se dát do formy, tak nám v Pekingu hodně pomůže," řekl Nedvěd.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články