Mistrovský Třinec padl po přestřelce. Sparta poprvé prohrála, drama v Liberci rozhodly nájezdy

Hokejisté Sparty poprvé v sezoně nebodovali. Po šesti výhrách je obrala o body v nedělním duelu 7. kola Tipsport extraligy Kometa Brno, když v hlavním městě zvítězila 2:0. Mladá Boleslavi prohrála s Českými Budějovicemi 2:5. Motor vyhrál pátý z posledních šesti zápasů. Doma selhal i Mountfield Hradec Králové jenž podlehl Energii Karlovy Vary 2:4. Vítkovice doma prohrávaly s Olomoucí na začátku druhé třetiny 1:3, nakonec ale slaví výhru 4:3 v prodloužení. Pardubice sice dvougólovým finišem srovnaly bitvu v Liberci, nakonec o vítězi rozhodly samostatné nájezdy a v dovednostní disciplíně byli úspěšnější Tygři. V duelu plném zvratů mezi Plzní a Kladnem slaví po zásahu Pytlíka výhru 5:4 v prodloužení hostující Rytíři. Třetí Litvínov si s chutí zastřílel v duelu proti úřadujícím mistrům z Třince a slavil výhru 6:4. Všechny gólové akce, video momenty, sestřihy a podrobné online reportáže naleznete na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Litvínov vs. HC Oceláři TřinecVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejisté Českých Budějovic měli na ledě Mladé Boleslavi navrch. V průběhu duelu vedli již 4:0, až pak se prosadili domácí, když přihrávku Aaltonena uklidil za Hrachovinu Pyrochta. Naděje domácích na zdramatizování ale vzaly hned po minutě a půl za své, když do odkryté branky skóroval Beránek. Poslední slovo v zápase měl dvě sekundy před koncem boleslavský Fořt, ale pouze kosmeticky korigoval výsledek.

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Motor České BudějoviceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa prožila tristní vstup do sezony, když nedokázala získat body ani v jednom z prvních čtyř odehraných utkání. Špatný začátek částečně napravila proti Českým Budějovicím, které porazila 4:0, a na Kladně, kde zvítězila 4:1. Úspěšnou sérii potvrdila na v O2 aréně na ledě Sparty, která po prohře 0:2 nebodovala poprvé v sezoně.

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Kometa BrnoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovičtí hokejisté dnes dosáhli na první domácí výhru v sezoně, protože v 7. kole na ostravském ledě zdolali v moravském derby Olomouc 4:3 v prodloužení. Ještě deset minut před koncem řádného času přitom hosté vedli 3:1, v závěru však doplatili na nedisciplinovanost a soupeř v přesilovkách srovnal na 3:3. O dvou bodech pro Vítkovice rozhodl v 63. minutě svým druhým gólem Roberts Bukarts.

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC OlomoucVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo v čele s nejproduktivnějším hráčem soutěže Lukášem Radilem (8+2) bojovalo o body v Liberci. Tygři ve 27. minutě vedli 3:1 a zdálo se, že mašírují k vítězství. Hokejisté Pardubic však duel nezabalili a dovedli nakonec zápas do samostatných nájezdů, kde rozhodl o výhře domácích Flynn.

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Dynamo PardubiceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas plný zvratů byl k vidění v Plzni. Domácí Indiáni vedli na začátku druhé třetiny 2:0, jenže pak Kladno čtyřmi trefami v řadě senzačně otočili skóre. Vyhráno ale Rytíři neměli, dvougólový finiš domácích poslal zápas do prodloužení. Tam se do role největší hvězdy utkání pasoval kladenský Pytlík, který dovršil hattrick a rozhodl o úspěchu Středočechů.

SESTŘIH: HC Škoda Plzen vs. Rytíři KladnoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Napínavé bylo i střetnutí Hradce Králové s Karlovými Vary. Energie krátce před první sirénou udeřila Beránkem, na začátku třetí dvacetiminutovky však měli blíž k plnému bodovému zisku za stavu 2:1 hokejisté Mountfieldu. Netrvalo však dlouho a domácí nejen o náskok, ale nabrali znovu i manko. Výhru Karlových Varů pečetil v poslední minutě Hladoník.

SESTŘIH: Mountfield HK, a.s. vs. HC Energie Karlovy Vary Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nedělní extraligový den uzavřel souboj Litvínova s Třincem a k vidění byla desetigólová přestřelka (6:4). Domácí vyhráli pošesté za sebou a posunuli se na druhé místo tabulky, úřadující mistr je osmý.

7. kolo hokejové Tipsport extraligy
Mladá Boleslav - České Budějovice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 50. Pyrochta, 60. Fořt - 5. Kubík, 21. Přikryl, 32, Ordoš, 46. Koláček, 51. Beránek.
Liberec - Pardubice 4:3 po sam. náejdzech
Branky: 3. Rychlovský, 11. Bullíř, 27. a rozhodující nájezd Flynn - 20. Musil, 45. Říčka, 60. Hyka
Hradec Králové - Karlovy Vary 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 31. Jasper, 42 Pilař - 18. Beránek, 47. Kangasniemi, 54. Havlín, 60. Hladonik.
Sparta - Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 41. Cingel, 60. Lintuniemi.
Vítkovice - Olomouc 4:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 29. a 54. Chlán, 50. a 63. Bukarts - 36. Navrátil, 37. Menšík, 45. Macuh.
Plzeň - Kladno 4:5 v prodloužení (1:0, 1:4, 2:0 - 0:1)
Branka: 11. Matýs, 23. Holešínský, 51. Lev, 59. Zámorský - 25. Kusý, 25., 32. a 64. Pytlík, 28. Bláha.
Litvínov - Třinec 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Branky: 1. Kudrna, 28. O. Kaše, 20. Válek, 27. Hlava, 35. Koblasa, 42. Sukel - 3. Dravecký, 29. Hudáček, 51. Jeřábek, 58. Růžička.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.