Pastrňák pomohl Bostonu dvěma asistencemi k výhře v prodloužení, Zadina prohru neodvrátil

Filip Zadina vstřelil v NHL po asistenci Tomáše Hertla v 57. minutě vyrovnávací gól, ale hokejisté San Jose v Ottawě nebodovali a prohráli 4:5. David Pastrňák pomohl Bostonu dvěma nahrávkami k vítězství 4:3 v prodloužení na ledě St. Louis. Petr Mrázek inkasoval dvakrát z 29 střel při prohře Chicaga 1:3 s Dallasem. Anaheim podlehl i přes 36 zákroků Lukáše Dostála na ledě Tampy Bay 1:5.

David Pastrňák

David Rittich nastoupil do branky Los Angeles od třetí třetiny a ze tří střel neinkasoval. Jeho spoluhráči v závěrečné části zmírnili prohru v Detroitu z 1:5 na konečných 3:5.

San Jose prohrávalo v polovině úvodní třetiny 0:2, ale ve 27. minutě vedlo 3:2. Ottawa ještě v prostřední části otočila na 4:3 a těsný výsledek držela až do 57. minuty. O náskok připravila kanadský klub spolupráce českých hráčů: Hertl přihrál z levé strany do pravého kruhu Zadinovi, který vyrovnal střelou bez přípravy pod horní tyč a připsal si pátý gól v sezoně.

Ottawa odpověděla ještě v základní hrací době a pět sekund před koncem třetí třetiny rozhodl z dorážky Vladimír Tarasenko. Hrdinou vítězů byl ale Tim Stützle, jenž asistoval u čtyř branek.

Po dvou gólech Bostonu vstřelili Brad Marchand a Charlie McAvoy, který ukončil prodloužení individuální akcí. Vítěznému gólu předcházelo, že útočník St. Louis Robert Thomas přišel po zákroku Pastrňáka na hranici pravidel o puk. McAvoy jej ve středním pásmu sebral a v přečíslení dva na jednoho vystřelil přesně nad vyrážečku.

Druhý bod si Pastrňák připsal ve 48. minutě: v přesilové hře pět na tři ideálně uvolnil v pravém kruhu Marchanda a ten střelou do prázdné branky upravil na 3:2. Havířovský rodák si polepšil na 59 bodů (25+34) a v produktivitě soutěže se vyhoupl na třetí místo. Boston postrádal kvůli nemoci Pavla Zachu.

Mrázek chytal ve čtvrtém utkání Chicaga v řadě a čisté konto držel až do 43. minuty, v níž vyrovnal v přesilové hře Matt Duchene. Z přečíslení dva na jednoho rozhodl v čase 54:54 střelou mezi betony Mason Marchment a výhru Dallasu zpečetil Joe Pavelski při hře domácích bez gólmana. Mrázek inkasoval v každém z posledních tří startů jen dvakrát, ale tým nezískal ani bod.

Tampu Bay nasměrovaly k výhře tři využité přesilové hry v prostřední třetině, po níž vedla 3:1. Střelou od modré čáry otevřel skóre Victor Hedman a Dostála ještě dvakrát překonal Steven Stamkos. Zbývající dvě branky vstřelili domácí v posledních deseti minutách. Výhru zvýraznili Calvin de Haan, který zaskočil českého brankáře nahozením od levého mantinelu, a Brandon Hagel z dorážky.

NHL:
Washington - NY Rangers 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 18. Mantha, 47. Dowd, 49. Oshie - 14. a 26. Fox. Střely na branku: 21:27. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren (Washington), 2. Fox (NY Rangers), 3. Oshie (Washington).
Buffalo - Vancouver 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 23. Lafferty. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17.662. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Lafferty (oba Vancouver), 3. Luukkonen (Buffalo).
Ottawa - San Jose 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Branky: 5. Giroux, 10. Chabot, 28. B. Tkachuk, 33. Batherson, 60. Tarasenko - 13. Duclair, 24. Vlasic, 27. Labanc, 57. ZADINA (HERTL). Střely na branku: 41:18. Diváci: 18.764. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. Batherson, 3. Tarasenko (všichni Ottawa).
Florida - New Jersey 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 40. Reinhart - 4. Holtz, 15. Bratt, 24. Haula, 60. Marino. Střely na branku: 37:22. Diváci: 19.526. Hvězdy zápasu: 1. Daws, 2. Haula (oba New Jersey), 3. Reinhart (Florida).
Toronto - Colorado 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)
Branky: 7. Domi, 11. Rielly, 16. Liljegren - 26. Drouin, 34. Rantanen, 48. Cogliano, 57. MacKinnon, 60. Colton. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19.298. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Drouin (oba Colorado), 3. Rielly (Toronto).
Montreal - Edmonton 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Caufield - 41. Draisaitl, 63. Bouchard. Střely na branku: 24:41. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Matheson (oba Montreal), 3. Bouchard (Edmonton).
Detroit - Los Angeles 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
Branky: 3. a 30. Larkin, 37. Fabbri, 38. P. Kane, 40. Copp - 7. a 46. Byfield, 44. Dubois. Střely na branku: 30:36. DAVID RITTICH odchytal za Los Angeles třetí třetinu a ze tří střel neinkasoval. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Larkin (Detroit), 2. Byfield (Los Angeles), 3. P. Kane (Detroit).
Tampa Bay - Anaheim 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 31. a 35. Stamkos, 26. Hedman, 50. De Haan, 59. Hagel - 34. Vatrano. Střely na branku: 41:20. LUKÁŠ DOSTÁL odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval pět branek ze 41 střel a úspěšnost zásahů měl 87,8 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Lilleberg (všichni Tampa Bay).
Carolina - Pittsburgh 3:2 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 7. a 62. Pesce, 10. Martinook - 47. Guentzel, 60. Rust. Střely na branku: 35:40. Diváci: 18.932. Hvězdy zápasu: 1. Pesce, 2. Raanta, 3. Aho (všichni Carolina).
Columbus - Seattle 4:7 (2:2, 1:2, 1:3)
Branky: 2. a 13. Provorov, 25. Marčenko, 53. Bemström - 16. a 47. McCann, 12. Eberle, 30. Kartye, 34. Bjorkstrand, 49. Dumoulin, 59. Tolvanen. Střely na branku: 34:36. Diváci: 18.588. Hvězdy zápasu: 1. McCann (Seattle), 2. Provorov (Columbus), 3. Bjorkstrand (Seattle).
Winnipeg - Philadelphia 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 15. a 23. Atkinson. Střely na branku: 35:36. Diváci: 14.540. Hvězdy zápasu: 1. Ersson, 2. Atkinson (oba Philadelphia), 3. Lowry (Winnipeg).
Chicago - Dallas 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 33. Katchouk - 43. Duchene, 55. Marchment, 60. Pavelski. Střely na branku: 35:30. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago 58:11 minuty, inkasoval dva góly z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 18.889. Hvězdy zápasu: 1. Marchment, 2. Duchene (oba Dallas), 3. Katchouk (Chicago).
St. Louis - Boston 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 7. Hayes, 31. Neighbours, 55. Sundqvist - 6. a 48. Marchand (na druhou PASTRŇÁK), 27. a 62. McAvoy (na druhou PASTRŇÁK). Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Marchand (oba Boston), 3. Hayes (St. Louis).
Nashville - NY Islanders 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 56. Evangelista, 60. Carrier, 60. Pärssinen - 52. Pageau. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.474. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Carrier, 3. Evangelista (všichni Nashville).
Minnesota - Arizona 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Branky: 12., 18. a 27. Bjugstad, 22. a 41. Keller, 6. Kerfoot. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.812. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Ingram, 3. Keller (všichni Arizona).
Vegas - Calgary 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 49. Stephenson - 12. Coleman, 14. Kadri, 38. Backlund. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17.858. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Kadri (oba Calgary), 3. Stephenson (Vegas).