Utah - Golden State 96:103 PPBasketbalisté Golden State došli v prodloužení k další výhře

New York

Basketbalisté Golden State překonali další překážku na cestě k rekordnímu počtu výher v sezóně NBA. Warriors ve středu zvítězili na palubovce Utahu 103:96 po prodloužení a připsali si 68. vítězství. Ze závěrečných sedmi zápasů potřebují vyhrát pět, aby vylepšili rekord Chicaga z ročníku 1995/96.

Basketbalista Utahu Gordon Hayward (vlevo) a Stephen Curry z Golden State v průběhu prodloužení.

V zápase měli po většinu času navrch domácí, ale Warriors zabojovali a Klay Thompson trojkou patnáct sekund před koncem poslal duel do prodloužení. V něm dal Stephen Curry šest bodů v řadě a z toho se domácí už nevzpamatovali. Curry nakonec zaznamenal 31 bodů, Thompson přidal 18 a Harrison Barnes 15.

Obhájci titulu 68. výhrou překonali svou loňskou bilanci. "Nebyl to náš večer, ale nepřestali jsme bojovat. Kluci to nevzdali a proto máme takovou bilanci, že jsme schopní vyhrávat tyhle zápasy," prohlásil trenér Warriors Steve Kerr.

San Antonio doma stále bez porážky

San Antonio zdolalo zraněními sužovaný New Orleans 100:92 a zvítězilo i v 38. domácím zápase v sezóně. To se ještě nikomu nepovedlo a Spurs tak stále mohou jako první tým v historii vyhrát všech 41 domácích duelů v základní části. To ale mohou dokázat i hráči Golden State, kteří zatím odehráli o dva domácí zápasy méně.

Spurs dovedl k výhře Manu Ginobili s 20 body. Do sestavy San Antonia se po třízápasové absenci vrátil Kawhi Leonard a dal 16 bodů.

Julius Randle trefil dvě sekundy před koncem střelu zblízka a Lakers vyhráli nad Miami 102:100 po prodloužení. V Los Angeles se předtím přetřásal skandál mladé hvězdy Lakers D'Angela Russella, jenž zveřejnil tajně natočené video, ve kterém spoluhráč Nick Young hovoří o podvádění své snoubenky. Russell dal 16 bodů, ale zlostnému bučení vlastních fanoušků neunikl.

4.Denver76324442,1
5.Minnesota75255033,3