Basketbalisté Milwaukee prohráli v NBA s Denverem

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee prohráli v sobotním zápasu NBA s Denverem 93:100, když v druhém poločase nedokázali vymazat sedmnáctibodovou ztrátu. Český reprezentant Jiří Welsch, který odehrál 20 minut, se z pěti střeleckých pokusů trefil jen jednou, celkem v utkání zaznamenal tři body, tři doskoky a čtyři asistence. Králem zápasu byl hostující Carmelo Anthony, autor 38 bodů.

Clevelandu nepomohl k úspěchu ve Phoenixu ani LeBron James v nejlepší formě. Jednadvacetiletý křídelní hráč nastřílel 46 bodů a přidal osm asistencí a sedm doskočených míčů, Cavaliers ale na hřišti arizonského týmu marně čekají na vítězství už sedm let.

Jamesův výkon se domácím podařilo překonat týmovou hrou. K výhře je dovedl nejlépe nahrávající hráč soutěže Steve Nash, jenž přidal k dvaceti bodům 15 asistencí. Po přestávce vyhrazené pro Utkání hvězd se navíc do týmu Phoenixu vrátí po zranění Amare Stoudemire. "V Západní konferenci to bude ještě těžší, až se Amare vrátí. A to je děsivé. Už teď mají skvělý tým, hráče i herní systém," složil James soupeři poklonu.

Bryant zářil proti Golden State

Výborný závěr opět předvedl Kobe Bryant, jenž pomohl Los Angeles Lakers k vítězství nad Golden State 110:104 celkem 38 body. V poslední pětiminutovce dal deset bodů a definitivně rozhodl těsný duel. Za hosty nastřílel Jason Richardson 37 bodů.

Po vítězství v repríze loňského finále v San Antoniu vyhrál Detroit i nad Charlotte, které deklasoval rozdílem 23 bodů 114:91. Obhájci titulu ze San Antonia porazili Memphis těsně 80:79, rozhodující koš sedm sekund před koncem proměnil Tim Duncan po akci Manua Ginobiliho.

Basketbalisté Washingtonu porazili Atlantu i v sedmém vzájemném utkání za sebou, tentokrát však Hawks zdolali až v prodloužení. Celkem 33 body k tomu přispěl Gilbert Arenas, jenž dal v nastavené čase sedm bodů. Už jedenáct utkání čekají na úspěch proti Dallasu hráči New Jersey, v sobotu utrpěli debakl 77:110.

Chicago - Indiana 89:91
Atlanta - Washington 106:114 po prodl.
Detroit - Charlotte 114:91
Milwaukee - Denver 93:100
San Antonio - Memphis 80:79
Dallas - New Jersey 110:77
New Orleans/Oklahoma City - Houston 86:80
Phoenix - Cleveland 115:106