Basketbalisté Nymburka nastříleli rekordních 115 bodů

Basketbalisté Nymburka, Opavy i USK Praha uhájili na hřištích soupeřů vítězné ligové série. Nejméně práce s tím měl mistrovský Nymburk, který po rekordním střeleckém výkonu sezony deklasoval Děčín 115:53 a oslavil šestou výhru v řadě. Opava, která má v tabulce stejnou bilanci jako vedoucí Středočeši, vybojovala už deváté vítězství za sebou nad Olomouckem (91:86). USK zvítězil v Ústí nad Labem 83:81.

Zprava Vojtěch Hruban z Nymburka (ilustrační foto)

Děčín držel doma krok s Nymburkem jen v úvodní čtvrtině, kterou prohrál o sedm bodů. Pak už favorité jen zvyšovali skóre, přestože příležitost dostali všichni hráči z lavičky. Ve třetí čtvrtině povolil Nymburk domácím Válečníkům jen sedm bodů.

Opava musela na hřišti posledního Olomoucka výhru zachraňovat až v závěrečné čtvrtině. Poločas vyhráli domácí rozdílem 12 bodů, Opava zahájila obrat necelé čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdy od stavu 64:75 otočila dvanáctibodovou šňůrou na 76:75.

Také USK vybojovalo čtvrtou výhru v řadě až v koncovce poté, co ještě do poslední čtvrtiny šlo za stavu 61:63. Vyrovnaný závěr ale Pražané zvládli.