Basketbalisté Nymburka vrátili Děčínu porážku a vystřídali soupeře v čele ligy

Basketbalisté Nymburka oplatili Děčínu porážku z prvního vzájemného zápasu a v předehrávce 14. ligového kola zvítězili 102:86. Obhájci titulu zároveň vystřídali Severočechy v čele pořadí NBL, Děčín se po třetí porážce v sezoně a druhé za sebou propadl v neúplné tabulce na čtvrtou pozici. S Nymburkem udrželi krok Brňané, kteří na sobotní výhru v Děčíně navázali vítězstvím 82:72 v dohrávce s Ostravou a druzí jsou jen vinou horšího skóre.

Nate Watson v dresu Nymburku na archivním snímku.

Děčín v říjnovém domácím duelu senzačně zvítězil 84:82 a skalp domácího hegemona získal po deseti letech, na další mohl pomýšlet jen v úvodu odvety. Vypracoval si v něm sedmibodový náskok, ale favorit ještě před první přestávkou skóre otočil a šel do dvojciferného vedení.

Ve třetí části hosté snížili až na devítibodový rozdíl (67:76), ale mistrovský tým si závěr pohlídal. V jeho dresu zazářil autor 20 bodů, devíti asistencí a pěti doskoků Marek Klassen. Kanadský rozehrávač trefil pět trojek, celý nymburský tým jich dal 14 při skvělé padesátiprocentní úspěšnosti.

Brňané zlomili tým Nové huti šestnáctibodovou šňůrou v závěru prvního poločasu od stavu 31:35. Ve třetí části vedli až o 25 bodů a až v posledním hracím období dovolili soupeři výsledek zkorigovat. Lídry brněnského týmu byli se 17 body Kameron Chatman a Oleksander Mišula. Ostravský Sukhmail Mathon zaznamenal double double za 15 bodů a 11 doskoků.