Basketbalistky Hradce a Brna doma prohrály první čtvrtfinálové zápasy

Play off basketbalové ligy žen začalo dvěma překvapeními na účet favoritů. Třetí tým základní části Hradec Králové v úvodním čtvrtfinálovém duelu podlehl Chomutovu 70:85, čtvrté KP Brno prohrálo s pražskou Slavií 58:64. V domácím prostředí uspěly jen Žabiny, které zvítězily nad Slovankou 77:56.

Basketbalistky Hradce Králové úvodní zápas nezvládly (archivní foto)

Královo Pole vedlo nad Slavií až o devět bodů, ale poslední čtvrtinu prohrálo 10:22 a úvodní čtvrtfinálový zápas ztratilo. Ve vítězném týmu nastřílela Eliška Mircová 21 bodů.

Hradci Králové nevyšla třetí čtvrtina, po níž získal Chomutov rozhodující náskok. V severočeském týmu si šest hráček připsalo dvouciferný počet bodů, nejúspěšnější byla autorka 19 bodů Monika Satoranská, která přidala i deset doskoků.

Mistrovský USK Praha sehraje první zápas proti Ostravě až v pátek. K postupu do semifinále je zapotřebí tří vítězství.