Basketbalistky Hradce Králové se vrátily do hry o ligový bronz

Basketbalistky Hradce Králové si vynutily třetí zápas o ligový bronz. Po domácím debaklu 36:72 dnes loňské vicemistryně vyhrály v Trutnově 49:48 po prodloužení a vyrovnaly stav série. O držiteli třetího místa se rozhodne až v úterý v Hradci Králové.

Ilustrační snímek

V utkání, v němž ani jeden z týmů nepřesáhl v úspěšnosti střelby 26 procent, Trutnov dlouho mířil za obhajobou bronzových medailí a ve čtvrté minutě druhého poločasu vedl o 13 bodů (26:13). Hradeckým Lvicím se ale povedl obrat, v 34. minutě šly poprvé do vedení a v poslední minutě nevyužily stejně jako předtím domácí hráčky hned dvě střelecké možnosti na zlomení nerozhodného stavu.

A domácí hráčky pak selhaly i těsně před závěrečným klaksonem v prodloužení, kdy nedokázaly Vondráčková ani Cadyová střelami zblízka dostat míč do koše a otočit skóre.

Oporou poraženého týmu byla se 14 body a 12 doskoky Lenka Vondráčková, v týmu soupeře udělalo pouhých 11 bodů nejlepší střelkyni z Michaely Staré.

Utkání o 3. místo v basketbalové lize žen - 2. zápas:
Trutnov - Hradec Králové 48:49 po prodl. (10:7, 22:11, 34:27, 42:42)
Nejvíce bodů: Pazderová 14, Russellová 10, Vondráčková a Miloševová po 6 - Stará 11, Kuthanová 8, Křížová a Effangová po 7. Stav série: 1:1.