Hlavní obsah

Herrera, Gavira - Perušič, Schweiner 2:0Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem mají v Paříži výhru a porážku

29. 9. 2022 11:58Aktualizováno 29. 9. 2022 18:04

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem mají po dvou zápasech na turnaji Pro Tour Elite v Paříži bilanci 1:1. Čeští vicemistři Evropy nejprve vyhráli 21:17, 17:21 a 15:12 nad nizozemským párem Stefan Boermans, Matthew Immers, ale pak podlehli letos poprvé Španělům Pablu Herrerovi s Adriánem Gavirou 15:21 a 19:21. Skupinu A zakončí v pátek.

Foto: OBO 2021/Vlastimil Vacek, Právo

Beachvolejbalisté David Schweiner (vlevo) a Ondřej Perušič na archivním snímku. Foto: OBO 2021/Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Nasazené jedničky Perušič se Schweinerem se v úvodním setu proti Nizozemcům na zastřešeném kurtu v tenisovém areálu Roland Garros brzy ujali vedení a přes krátký výpadek v závěru jej dotáhli k vítězství. Druhá sada měla opačný průběh, takže musel rozhodnout tie break. V něm jako první odskočili Češi a náskok si zkušeně pohlídali až do vítězného konce.

"Úvodní zápas byl hodně poznamenaný specifickým prostředím na centrkurtu, kde ani jeden z týmů ještě nehrál. Teplotní podmínky byly hluboko pod 20 stupňů. V úvodu se nám dařilo dodržovat taktiku. Ve druhém setu začal soupeř více riskovat, dostal nás pod tlak a po zásluze jsme prohráli. V tie breaku tým podržel David jak několika bloky, tak i dobrým vykrytím a dohráním delších výměn," uvedl pro ČTK Perušič.

Odpoledne nastoupili osmadvacetiletí beachvolejbalisté z Prahy letos potřetí proti Herrerovi s Gavirou a nenavázali na dvě dvousetová vítězství z květnového turnaje v Ostravě. Španělé od začátku vedli, víc si pomohli servisem a bodový náskok si hlídali.

Foto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David SchweinerFoto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

"Španělé velmi dobře ztrátovali, několikrát se dostali z opravdu těžkých situací. Navíc velmi dobře podávali, zejména v prvním setu, kdy už od začátku získali až pětibodové vedení, které bez problémů udrželi do konce. Ve druhém setu jsme měli několik šancí vrátit se do zápasu, ale nevyužili jsme je," řekl Perušič.

Perušič se Schweinerem ze čtyř letošních startů na elitním okruhu pokaždé postoupili minimálně do čtvrtfinále, v Ostravě a v Gstaadu získali stejně jako na ME v Mnichově stříbro. V Paříži, kam se akce světového okruhu vrátila po 14 letech, jsou Perušič se Schweinerem jedinými českými zástupci v hlavní soutěži.

V pátek se utkají s litevským párem Audrius Knašas, Patrikas Stankevičius. Po turnaji plánují české jedničky ukončit sezonu. "Byť jsme proti Litevcům papírovými favority, určitě to nebude jednoduchý zápas. Potřebujeme ho vyhrát a pak fandit Španělům, aby porazili Holanďany, což by nám zajistilo postup ze skupiny," dodal Perušič.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Paříži:
Muži - skupina A:
Perušič, Schweiner (1-ČR) - Boermans, Immers (9-Niz.) 2:1 (17, -17, 12),
Herrera, Gavira (8-Šp.) - Perušič, Schweiner 2:0 (15, 19).

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?