Boston po koši půl sekundy před koncem jako první porazil Atlantu

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu porazili ve středu v NBA Atlantu 103:102 díky úspěšné střele Paula Pierce půl sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny. Úřadující mistři tak uštědřili týmu Hawks první porážku v sezóně po šesti výhrách.

Atlanta prohrála poprvé od úvodního kola minulého play-off, v němž ji vyřadili právě Celtics a zahájili tak cestu za svým 17. titulem. "Skvělý hráč skvěle vystřelil," ocenil Pierce hostující trenér Mike Woodson. "Bylo to krásné utkání pod oběma koši a oni předvedli perfektní závěr," dodal.

Jeho svěřenci přitom vedli ještě před poločasem o 16 bodů a blízko vítězství byli i v závěru po trojce Marvina Williamse 7,4 sekundy před koncem. V protiútoku však podržel Pierce míč, počkal si na nejvhodnější chvíli a z pravé strany vstřelil vítězný koš.

"Takhle byla ta poslední akce naplánovaná. Dát Pierceovi míč a vyčistit mu prostor. Jestli mi nevěříte, můžete se zeptat (trenéra) Riverse a on vám řekne totéž," uvedl autor 25 bodů a 12 doskoků Kevin Garnett. Jeho spoluhráč Pierce nastřílel 34 bodů.

Posledním stoprocentně úspěšným týmem zůstali finalisté minulého ročníku Los Angeles Lakers, kteří zvítězili 93:86 v New Orleans a připsali si sedmou výhru. Hvězdný Kobe Bryant nastřílel 20 bodů včetně zřejmě klíčové trojky minutu před koncem.

Střely z dálky pomohly výrazně týmu New York Knicks k vítězství 132:103 v Memphisu. Hráči z Manhattanu zaznamenali 19 trojek, což je jejich klubový rekord.

Do rekordních tabulek celé NBA se ve středu zapsal pivot Phoenixu Shaquille O'Neal, jenž během prohraného utkání s Houstonem předstihl člena Síně slávy Johna Havlicka a dostal se na desáté místo historického pořadí střelců. Šestatřicetiletá hvězda má nyní na kontě 26.402 bodů.

NBA:
Toronto - Philadelphia 96:106, Boston - Atlanta 103:102, Miami - Portland 96:104, New Jersey - Indiana 87:98, Memphis - New York 103:132, Phoenix - Houston 82:94, New Orleans - LA Lakers 86:93, Oklahoma City - Orlando 92:109, Washington - Utah 95:87, LA Clippers - Sacramento 98:103, Milwaukee - San Antonio 82:78.