Brňanky podruhé prohrály v Eurolize

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno prohrály ve svém posledním vystoupení v základní části Evropské ligy ve francouzském Bourges 67:73. Ve skupině B obsadily se dvěma porážkami druhé místo za svými středečními přemožitelkami.

Ilustrační foto

Brňankám vyšel vstup do utkání a po koších Američanky Miltonové-Jonesové a Machové vedly po třech minutách už 9:4. Jenže hned v první čtvrtině zápasu se brněnské kombinační soukolí zadřelo. Po chybách v obraně se podařilo domácím basketbalistkám rychle výsledek otočit v průběhu pěti minut bodovou šňůrou 19:3.

Rozstřílela se hlavně Španělka Palauová, která excelentně zakončovala z tříbodové vzdálenosti, odkud dala za první poločas ze šesti pokusů čtyři koše. Po osmi minutách už Bourges vedlo 23:12 a náskok postupně zvýšilo až na devatenáctibodový rozdíl (36:17). Trenér Bobrovský zkoušel přibrzdit soupeřky v rozletu častým střídáním. Už v prvním poločase se na hřišti objevila po zranění i Vítečková, která se však střelecky neprosadila.

Stáhly až na rozdíl jediného bodu

Po změně stran dostal zápas nový náboj. České mistryně přidaly na bojovnosti, zpřesnily a zrychlily hru v obraně a postupně začaly ukrajovat z náskoku soupeřek. Po půlhodině hry už byl rozdíl pouze sedmibodový. Největší zásluhu na tom měly přesně střílející Veselá s Miltonovou-Jonesovou a ve druhém poločase se začala trefovat i Vítečková.

V nervózní koncovce, v níž už chyběly kvůli pěti osobním chybám Miltonová-Jonesová a pivotka Kulichová, se postupně podařilo českému týmu stáhnout po tříbodovém a dvoubodovém koši Machové na rozdíl jednoho bodu (67:68). Francouzky ale v závěru zvrat nepřipustily a z trestných hodů postupně získaly zpět šestibodový náskok. V poslední minutě se ještě pokoušela o změnu výsledku Machová, její dvě střely ale minuly cíl.

"Po slibném úvodu jsme přestali bránit. Neuhlídali jsme soupeřky ani pod košem, ani při střelbě z tříbodového území. Bourges nás v prvním poločase přehrálo v útočné hře. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, po vyfaulování Kulichové a Miltonové jsme ale ztratili sílu v podkošových soubojích. Je škoda, že se nám po dotažení jednobodového náskoku nepodařilo výsledek zvrátit," řekl po utkání trenér Jan Bobrovský.

Euroliga basketbalistek - skupina B
CJM Bourges - Gambrinus Sika Brno 73:67 (23:15, 42:28, 54:47)
Nejvíce bodů: Palauová 19, Godinová 15, Jekabsoneová 13, Ngoyisaová 10 - Veselá 17, Miltonová-Jonesová 14, Machová 10. Rozhodčí: Banica (Rum.), Andersonová (Fin.). Trestné hody: 22/14 - 15/9. Fauly: 19:23. Trojky: 7:4. Diváci: 2000.