Kanada - Česko 3:0České volejbalistky na závěr neúspěšné kvalifikace OH prohrály 0:3 s Kanadou

České volejbalistky na závěr neúspěšné olympijské kvalifikace v čínském Ning-po prohrály 0:3 s Kanadou. V konečné tabulce skupiny A obsadily předposlední sedmé místo.

Český tým vstoupil do zápasu dobře a ujal se vedení 4:1. Náskok ale neudržel a nakonec první sadu prohrál 20:25. Druhý set byl jasnou záležitostí Kanady. Češky od začátku dotahovaly a nakonec ji ztratily 19:25.

Ve třetím setu si výběr řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vypracoval náskok 5:2, ale nakonec vyrovnanou sadu ztratil v koncovce. V ní Češky vedly 21:20, Kanaďanky pak ale získaly pět bodů za sebou.

Český tým, který o šanci na postup na olympijské hry přišel už po středeční porážce se Srbskem, zakončil kvalifikaci s bilancí dvou výher a pěti porážek. V Číně porazil Mexiko a Dominikánskou republiku.