Další porážka. Házenkářky Mostu vyhořely v Lize mistrů i v desátém zápase

Házenkářky Mostu prohrály i desátý zápas v Lize mistryň. Svěřenkyně trenéra Jiřího Tancoše sice dokázaly v Chomutově v druhém poločase o gól předčit lídra tabulky CSM Bukrešť, ale celkově rumunskému favoritovi podlehly 26:35.

Zleva Veronika Mikulášková z Baníku Most, Hegh Emilie Arntzen z Bukurešti a Daria Somionka z Baníku Most.

Černí andělé prohráli první půli 10:20 a i díky polevení soupeře po přestávce zaznamenaly druhý nejvyrovnanější výsledek během svého působení v tomto ročníku elitní soutěže.

Více se svému přemožiteli dokázal Baník přiblížit jen v říjnovém duelu v Brestu, kde prohrál o pět branek. V prvním vzájemném duelu v Bukurešti utrpěl Most debakl 25:40.

Ofenzivu Bukurešti dnes tradičně táhla čtyřnásobná nejlepší hráčka světa Cristina Neaguová, jež se trefila devětkrát. Nejlepší střelkyní domácích byla s šesti brankami Veronika Andrýsková.

Za týden bude hrát Baník opět doma, v chomutovském azylu přivítá Brest.