Děčín i potřetí nestačil na Svitavy, Nymburk je výhru od postupu

Basketbalisty Nymburka dělí jediné vítězství od postupu do semifinále NBL. Úřadující šampioni deklasovali i ve třetím čtvrtfinálovém zápase Kolín, na hřišti soupeře tentokrát triumfovali 106:61. Stejně jednoznačná je překvapivě i další série, v níž Svitavy vedou na vicemistry z Děčína po dnešní domácí výhře 82:69 rovněž 3:0 na zápasy.

Zleva Martin Kříž a Eugen Lawrence z Nymburka.

Děčín přitom ve Svitavách začal lépe a ještě v poločase vedl o šest bodů, do poslední čtvrtiny ale vstupovaly oba týmu za nerozhodného stavu 60:60. Pak však hosté předvedli dokonalý kolaps - v poslední části dali jen devět bodů a jsou zápas od vyřazení.

Nymburk naopak předvedl další suverénní výkon a podruhé v sérii nastřílel soupeři přes 100 bodů. Obhájci titulu se opět mohli spolehnout na střelbu z tříbodové vzdálenosti, díky níž nasbírali 45 bodů. Hlavním tahounem byl Jaromír Bohačík s 24 body.

Obě série budou pokračovat v sobotu.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy
Kolín - Nymburk 61:106 (13:30, 20:48, 41:83)
Nejvíce bodů: Skinner 14, Dokoupil 12 - J. Bohačík 24, Vyoral 13, Hruban 11, Peterka a Davis po 10. Stav série 0:3.
Svitavy - Děčín 82:69 (16:24, 38:44, 60:60)
Nejvíce bodů: Slezák 20, Marko 13, Jelínek a Kotásek po 10 - Ježek 11, Pomikálek 10, Krakovič a Feštr po 8. Stav série 3:0.