Děčínští basketbalisté ukončili v NBL neporazitelnost Pardubic

Basketbalisté Pardubic po čtyřech předchozích výhrách přišli v předehrávce 7. kola o ligovou neporazitelnost. Na domácí palubovce obhájci bronzu podlehli Děčínu po dlouho vyrovnaném průběhu 67:76. Stoprocentní bilanci v NBL má už jen mistrovský Nymburk.

Zleva Dwayne Benjamin z Pardubic a Dmitrij Uzinskij z Novgorodu. Ilustrační snímek.

V Pardubicích byl v poločasové přestávce i po třetí čtvrtině nerozhodný stav, ale poslední hrací období zahájil sedmi body děčínský Pavel Grunt. Téměř šestiminutovou povedenou pasáž hosté vyhráli 17:1 a radovali se ze čtvrtého vítězství v sezoně.

Grunt byl s 18 body, z nichž polovinu nastřílel v poslední části, a 10 doskoky lídrem Severočechů. V domácím dresu dali Richard Williams 20 bodů a Donovan Jackson 18, američtí hráči ale neměli dostatečnou podporu zbytku týmu.