Házenkáři Lovosic po prohře v Karviné přepustili vedení v extralize Plzni

Házenkáři Lovosic přišli po porážce v hale mistrovské Karviné 26:28 o vedení v extralize. Do čela tabulky se vrátila Plzeň, jež zvítězila na palubovce slovenského hosta soutěže Prešova 37:32. Západočeši mají jednobodový náskok, karvinští obhájci titulu se k Lovosicím přiblížili na dvoubodový rozdíl.

Házenkáři Lovosic. ilustrační foto.

Baník v poločase vyrovnaného šlágru 20. kola prohrával s Lovosicemi o tři góly, ale po změně stran výsledek otočil zejména díky autorovi deseti branek Dominiku Solákovi. Všechny dal ze hry, tou poslední vyrovnal tři minuty před koncem na 26:26 a zahájil závěrečnou tříbrankovou šňůru domácích, kteří vyhráli sedmý extraligový zápas za sebou. Lovosicím skončila pětizápasová vítězná šňůra.

Plzeň v Prešově přišla v prvním poločase o čtyřbrankový náskok, ale naposledy umožnila soupeři vyrovnat v úvodu druhého dějství a ve zbytku zápasu už to nedovolila. Obhájci stříbra si vypracovali až sedmigólové vedení, devětkrát skóroval Daniel Režnický.

Před Prešov se na čtvrté místo posunula pražská Dukla po očekávané výhře 36:32 ve Strakonicích. Zubří vítězstvím 27:23 proti Frýdku-Místku ukončilo šestizápasovou sérii porážek a posunulo se na sedmou pozici znamenající postup do play off, byť jen o skóre před Kopřivnicí, Brnem a Novým Veselím.