Slovinsko - Egypt 25:25Házenkáři Norska, Francie, Švédska a Egypta jsou ve čtvrtfinále MS

Káhira

Úřadující vicemistři světa Norové a obhájci bronzových medailí Francouzi postoupili na světovém šampionátu házenkářů v Egyptě do čtvrtfinále. Mezi osmičkou nejlepších nebude chybět ani Švédsko a úřadující afričtí šampioni z pořadatelské země.

Nor Christian O'Sullivan střílí při zápase s Islandem.

Francie nezaváhala ani v šestém utkání na turnaji, v rozhodujícím zápase rozdrtila Portugalsko 32:23 a postoupila z prvního místa v osmifinálové skupině III. Norsko, které v podvečerním duelu porazilo Island 35:33, mohlo o postup připravit jen vysoké vítězství Portugalců.

Egypťané vydřeli ve svém závěrečném zápase v osmifinálové skupině IV remízu 25:25 se Slovinskem po obratu ve druhém poločase. Slovinci si do přestávky vypracovali čtyřbrankový náskok, vedení ale neudrželi a na turnaji končí. Týmu z pořadatelské země bod stačil k zajištění účasti ve čtvrtfinále. Z prvního místa jde dál Švédsko, které deklasovalo ruský výběr 34:20.

V první skupině mají už před závěrečnými duely jistou účast ve čtvrtfinále Maďarsko a Španělsko, dál jdou i obhájci titulu Dánové.