Hlavní obsah

Házenkáři odletí na MS až ve středu, tým doplnili další hráči

11. 1. 2021 12:25

Čeští házenkáři kvůli koronaviru v týmu definitivně posunuli plánovaný úterní odlet na mistrovství světa do Egypta a na šampionát odcestují až o den později ve středu dopoledne. K mužstvu se během víkendu připojili další hráči a celá reprezentace podstupuje testy na covid-19. Konečná nominace bude zřejmě jasná až ve středu.

Foto: Pavel Lebeda, chf.cz

Trenér házenkářů Daniel Kubeš.Foto: Pavel Lebeda, chf.cz

Článek

Český tým zápolí s koronavirem od začátku ledna a přišel o úvodní dvojzápas kvalifikace mistrovství Evropy s Faerskými ostrovy, který byl v minulém týdnu odložen. Už před odletem k venkovnímu utkání měli pozitivní test oba hlavní trenéři Jan Filip s Danielem Kubešem a také nejmenovaný hráč. Na Faerských ostrovech pak odběry odhalily v reprezentaci dalších osm nakažených, z toho šest mezi hráči. Po návratu do Čech bylo pozitivních devět hráčů a šest členů realizačního týmu.

Trenéři kvůli tomu povolali další hráče z řad původních náhradníků, aby mohl tým na šampionát do Egypta odcestovat. Už v pátek mužstvo doplnili pivot Petr Šlachta a spojka Patrik Fulnek. O víkendu se přidali další, jejichž jména vedení reprezentace neoznámilo.

Konečná nominace na turnaj kvůli koronavirovým problémům stále není jasná. Vzhledem k situaci tým odletí do dějiště šampionátu pouhý den před čtvrtečním úvodním duelem základní skupiny proti Švédsku.

"Můžeme potvrdit, že česká reprezentace odletí na mistrovství světa do Egypta oproti původně plánovanému úternímu termínu až ve středu dopoledne. Tým podstupuje v Plzni pravidelné testování a další informace oznámíme s ohledem na vývoj situace a výsledky testování v úterý," uvedl pro ČTK manažer reprezentace Adam Štegl.

Při nástupu do letadla budou muset mít členové výpravy negativní PCR test na covid-19. Po přistání ještě v letadle všichni podstoupí antigenní odběr a následně další PCR test. Až do výsledků budou v izolaci na hotelových pokojích.

Na rozdíl od jiných šampionátů tentokrát mohou týmy na mistrovství startovat až s 20 hráči. Během turnaje navíc oproti zvyklostem mají možnost udělat až pět změn. Do této kvóty se pak nepočítají hráči, kteří by museli být nahrazeni kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.

Po úvodním utkání se Švédskem reprezentanti v sobotu nastoupí proti domácímu Egyptu a základní skupinu uzavřou příští pondělí proti Chile.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.