Házenkáři Plzně oplatili porážku Kopřivnici a drží se Karviné

Házenkáři Plzně vyhráli ve 14. extraligovém kole 30:25 v Kopřivnici a udrželi se v kontaktu s vedoucí Karvinou. Na lídra tabulky, jenž hrál ve středu, ztrácejí tři body a mají zápas k dobru.

Ilustrační foto.

Talentu se v Kopřivnici podařilo odčinit zářijovou porážku, jež pro Západočechy představuje jedinou bodovou ztrátu v sezoně na domácím hřišti. První půli vyhráli hosté o dvě branky a v druhé části náskok ještě navýšili.

Nové Veselí se neoklepalo z předchozí porážky s posledními Maloměřicemi a podlehlo doma 25:31 Frýdku-Místku. Pepino se dočkalo vítězství po čtyřech zápasech, naopak Sokol počtvrté za sebou prohrál a zůstal předposlední.

Maloměřice povzbuzeny první výhrou v sezoně sice ještě v 17. minutě prvního poločasu v Jičíně vedly 9:7, pak už ale brněnský celek do přestávky neskóroval a směřoval za vysokou porážkou. Poslední tým tabulky si nakonec z Českého ráje odvezl debakl 17:38.