Velenje - Zubří 28:24Házenkáři Zubří prohráli i odvetu s Velenje a v Evropském poháru končí

Velenje

Házenkáři Zubří prohráli i odvetný zápas čtvrtfinále Evropského poháru s Velenje a v soutěži končí. Na hřišti favorizovaného slovinského soupeře dnes podlehli 24:28, v prvním domácím zápase před týdnem podlehli 26:31.

Radost házenkářů Velenje.

Velenje si vytvořilo rozhodující náskok v závěru prvního poločasu, kdy během deseti minut uteklo z 9:8 na 15:9. Po přestávce domácí vedení kontrolovali a na jejich výhře nic nezměnil ani závěrečný nápor Zubří. Čtyřmi góly v řadě v poslední pětiminutovce snížilo jen na konečných 24:28.

Nejlepším střelcem hostů by s pěti góly Josef Dobeš, stejnou bilanci měl v domácím týmu Aleks Kavčič.

Zuberští se v pohárové Evropě představili po devíti letech a odehráli pouze osmifinále s Považskou Bystricí. V úvodních dvou kolech postoupili bez boje. Velenje naopak absolvovalo kompletní program čtyř dvojzápasů a dnes si připsalo osmou výhru v soutěži.

Čtvrtfinále Evropského poháru házenkářů - odveta:
Velenje - Zubří 28:24 (15:9)
Nejvíce branek: A. Kavčič 5, Tajnik 4, Haseljič, Pajt a M. Kavčič po 3 - Dobeš 5, Přikryl a Hybner po 4, Mazurek 3. První zápas 31:26, postoupilo Velenje.