Hlavní obsah

Házenkářka Malá narazí na MS na čtyři kamarádky z vesnice

Matěj VybíralSport.czPrávo
25. 11. 2021 16:10

Za týden už bude hrát první utkání na mistrovství světa házenkářek ve španělské Llerii. Sedmadvacetiletá křídelnice českého týmu Veronika Malá má takřka pronajaté levé křídlo v národním týmu a na úvod musí se spoluhráčkami čelit reprezentantkám Německa, v jehož lize našla nové angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Sedmadvacetiletá křídelnice české házenkářské reprezentace Veronika Malá.Foto: Profimedia.cz

Článek

Při vzájemném zápase narazí i na čtyři spoluhráčky z Bietigheimu, kam zamířila před touto sezonou. „Jsou to kamarádky, proti nim nehraju ráda, ale jinak máme jasný cíl. Zkusit Němky zaskočit, " říká autorka 395 reprezentačních gólů, která předchozí čtyři roky strávila ve francouzské metropoli.

Přesun do Německa si ale pochvaluje. „Paříž je nádherná, ale už jsem se těšila na větší klid. Čtyřicetitisícový Bietigheim mi ve srovnání přijde skoro jako vesnice. Žádný hluk, spousta přírody." V městečku ležícím na řece Enz, dvacet kilometrů od Stuttgartu, je házená hlavním sportem. „Pár lidí už mě venku na ulici poznalo. Chtějí si se mnou popovídat, vyfotit se, což je příjemné. A hlavně celý náš tým je plně profesionální, což zažívám poprvé," dodává Malá.

Reprezentantky vnímají zhoršení epidemické situace a určitě nechtějí dopadnout jako jejich mužští kolegové, kteří v lednu na světový šampionát do Egypta vůbec neodletěli kvůli koronavirové nákaze v týmu. „Pečlivě dodržujeme všechna opatření, jsme od začátku týdne na finálním soustředění v Chebu a v hotelu i v hale nosíme respirátory. Nesmíme se s nikým dalším stýkat, ven můžeme maximálně na individuální procházky," popisuje.

V základní skupině MS narazí české házenkářky po Němkách ještě na Maďarky a Slovenky „Cíl je rozhodně postup ze skupiny, což značí skončit do třetího místa. Pak se může stát cokoliv," ví Malá. Už ve čtvrtek večer zahájí zápasovou generálku v rámci turnaje O štít města Chebu, ve 20:00 nastoupí proti Švýcarkám. V pátek hrají od 18:00 s béčkem Norska a v sobotu už ve 14:00 proti Islandu. „Naladěné jsme výborně, tak snad to bude šlapat i na hřišti. Chceme v útoku rozložit zakončení nejen na spojky, musíme se zapojit i my křídla," říká Malá.

Konečnou nominaci oznámí trenér Jan Bašný až v pondělí, den před odletem. Reprezentantky ale trochu zaskočil verdikt IHF, že na šampionát do Španělska se dostanou pouze očkovaní. „Nelíbilo se mi, že nám to oznámili na poslední chvíli," podotkla Malá. Některé české hráčky se narychlo nechaly naočkovat jednodávkovou vakcínou, zkušená spojka Petra Maňáková to ale odmítla a na MS odjet nemůže. „Velká škoda, pro tým by byla přínosem," lituje Malá.

Reklama

Sdílejte článek