Házenkářky Mostu podlehly po špatném vstupu do druhé půle slovenskému soupeři

Házenkářky Mostu ve šlágru podzimní části interligy, jenž přišel na řadu už ve 2. kole, podlehly 25:27 Michalovcům. Souboj dlouhodobých českých a slovenských jedniček rozhodl nepovedený vstup do druhého poločasu domácích Černých andělů.

Házenkářka Slavie Eliška Jačková střílí jednu z branek.

Mostečanky vyhrály úvodní půli 15:13, po přestávce ale vypadly z role. Ještě v první minutě dokázala vstřelit šestnáctý gól Michaela Holanová, sedmnáctou branku ale přidala Charlotte Cholevová až o jedenáct minut později. Iuventa mezitím zvládla odskočit na rozdíl čtyř gólů a vítězství si už vzít nenechala.

Michalovce v klíčových fázích zápasu podržela brazilská brankářka Naira Almeidaová, sedm branek nastřílela Ivana Godečová. V mosteckém týmu se sedmkrát trefila devatenáctiletá Cholevová.

Prvního bodového zisku se dnes dočkali dva ze tří interligových nováčků. Historický počin oslavily hráčky Kynžvartu, které dokázaly otočit utkání proti Zlínu a díky brance Tamy Jovičevičové pět sekund před koncem vyhrály 21:20.

V koncovce se rozhodlo také o výsledku duelu polského nováčka Chorzówa proti Olomouci. Hostující Zoru poslala deset sekund před koncem do vedení svým devátým gólem v zápase sedmnáctiletá Natálie Kuxová, domácí ale po time outu v předposlední sekundě srovnaly na 29:29.

Bodů se tak z debutujících týmů ještě nedočkala slovenská Stupava, jež podlehla doma 17:33 úřadujícím pětinásobným českým vicemistryním Slavii Praha.