Česko - Norsko B 26:26Házenkářky remizovaly na závěr chebského turnaje s norským béčkem a skončily druhé

Cheb

České házenkářky remizovaly na závěr turnaje O štít města Chebu s B-týmem Norska 26:26 a obsadily druhé místo za Srbskem. To svěřenkyním trenéra Jana Bašného v pátek připravilo jedinou prohru, předtím český tým zdolal o jednu branku Rakušanky. Turnaj byl pro reprezentaci generálkou před prosincovým mistrovstvím Evropy ve Švédsku.

Česká házenkářka Helena Štěrbová - ilustrační foto.

V souboji o druhé místo začaly lépe Norky a v prvním poločase dlouho vedly. Několikrát si vypracovaly tříbrankový náskok, ale domácí výběr v 25. minutě srovnal krok a před přestávkou šel sám do vedení.

V druhé půli ale nárůst skóre značně zpomalil. Proti pohyblivé norské obraně se české hráčky nemohly prosadit, za dvanáct minut daly jen jediný gól. Na druhé straně se ale dařilo i brankářce Kudláčkové.

Minutu před koncem poslala Malá za stavu 26:26 míč ze sedmimetrového hodu nad branku. Norky se v útoku neprosadily, Češkám po oddechovém čase zbylo na poslední akci pět vteřin a střela Jeřábkové skončila na břevně. Nerozhodný výsledek však na udržení druhého místa stačil.

Do evropského šampionátu české reprezentantky vstoupí 5. prosince zápasem proti Maďarsku.

O štít města Chebu, přípravný turnaj házenkářek:
ČR - Norsko B 26:26 (15:14)
Sestava a branky ČR: Kudláčková, Satrapová - Kordovská 3, Knedlíková 2, Galušková 1, Salčáková 1, Růčková 2, Ryšánková 1, Luzumová 4/3, Malá 4/1, Crhová, Jeřábková 5, Adámková 2, Marčíková, Stellnerová 1, Weisenbilderová.
Nejvíce branek Norska: Jacobsenová, Brattsetová, Fauskeová, Wahlquistová a Riegelhuthová po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek (oba ČR). Sedmimetrové hody: 7/5 - 6/4. Vyloučení: 1:2. Diváci: 900.
Srbsko - Rakousko 31:28 (14:15)