Házenkářky Slavie nadále čekají na výhru, Most zůstal stoprocentní

Házenkářky Slavie nedosáhly na první výhru v sezoně ani ve 3. interligovém kole, Michalovcím dnes doma podlehly 21:25. Stoprocentní úspěšnost naopak udržel Most, jenž otočil duel s Šaľou a na Slovensku vyhrál 30:29.

Házená - ilustrační foto

Slavia minulý týden podlehla v repríze letošního finále právě Černým andělům a dnes nestačila na dalšího těžkého soupeře. Po prvním poločase Pražanky na Michalovce ztrácely jen jeden gól (10:11), pak ale Iuventa odskočila.

Mostu se v Šaľe naopak vydařila druhá půle. V jejím úvodu svěřenkyně trenéra Vladimíra Šumy ještě prohrávaly 19:23, skóre však otočily. Domácí ještě v závěru srovnaly, ale v 58. minutě svým devátým gólem v utkání rozhodla letní posila z Györu Eszter Ogonovszká.

Druhým nejlepším českým týmem v soutěži za stoprocentním Mostem je Olomouc, která po úvodní remíze se Slavií podruhé vyhrála. Bronzové medailistky z minulého ročníku zvítězily 29:26 v Hodoníně.