Házenkářská reprezentace přišla o výhru opět v závěru

Na světovém šampionátu v Tunisku se podruhé představili čeští reprezentanti, soupeřem jim bylo Alžírsko. Kvůli nachlazení nenastoupil Filip Jícha a jeho střely z dálky hodně chyběly. Český výběr po většinu zápasu nedokázal soupeři odskočit na uklidňující brankový rozdíl, s houževnatým soupeřem remizoval 29:29. Poslední gól inkasoval 15 sekund před koncem duelu.

Úvod vyšel lépe africkému celku, který si udržoval průběžný náskok. Po deseti odehraných minutách český výběr náskok soupeře stáhl, dvěma góly se o to zasloužil David Juříček.

Českému výběru chyběl větší důraz, nepokoušel se o střelbu z dálky. Góly padaly z dorážek nebo po individuálních akcích. Střelecky se nedařilo Brůnovi, několika dobrými zákroky podržel spoluhráče alžírský brankář Ghoumal.

Ve 20. minutě Juříček proměnil sedmičku za faul na Nocara a vyrovnal. Alžířané se nevyvarovali faulů, sérií tří vyloučení ztráceli síly a v 21. minutě Filip po rychlé akci poslal Česko poprvé do vedení. Vyloučení pomohly českému výběru k náskoku, v poločase vedl o čtyři branky.

Alžířané srovnali v závěru

V úvodu druhé půle využili Alžířané dvou technických chyb soupeře a sérií čtyř branek snížili. Střelecky se dále nedařilo Brůnovi, v pohodě nebyl ani jindy excelentní střelec Jan Filip. Ten ve 38. minutě neproměnil už třetí sedmičku českého výběru a nabuzení Alžířané se po trefě Nedjala dotáhli na rozdíl jediné branky.

Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl ve střelbě z větší vzdálenosti, Alžířané byli výrazně úspěšnější, projektily z ruky Filaha končily neomylně za zády Galiy. Čechy opět postavily na nohy vyloučení soupeře, v početní výhodě odskočili na čtyřbrankový rozdíl.

Oba celky předvedly během utkání velké množství technických chyb, šťastnější byli v závěru Alžířané, kteří dotáhli vedení soupeře a Ali Hadž několik sekund před koncem srovnal.

Česko - Alžírsko 29:29 (15:11)
Nejvíce branek: Juříček 8/2, Filip 6, Laclavík 5, Radčenko a Brůna po 4 - Filah a Bilum El Hadži  po 6, Hamad 5, Ali Hadž a Nedžel po 4. Rozhodčí Hansson, Olsson (oba Švéd.), sedmimetrové hody 5/2:0, vyloučení 5:9, 1450 diváků.
Rozhodčí: Hansson, Olsson (oba Švéd.). Sedmimetrové hody: 5/2 - 0. Vyloučení: 5:8. Diváci: 3000.